ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
تأثير جراحي بيماري كرون در بارداري كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
تاريخ : ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۵۲:۰۷ | نويسنده : بهزاد مقتدر

تأثير جراحي بيماري كرون در بارداري

تأثير جراحي بيماري كرون در بارداري : درست است كه در بيماري كرون عمل جراحي روده اثري بر روي حاملگي فرد ندارد اما بيشتر زناني كه مبتلا به ايلئوستومي هستند در مقايسه با ساير بيماران امكان اينكه باردار نشوند بسيار زياد است درباره ايلئوستومي بايد بگوييم كه براي رفع مشكل روده فرد بيمار، قسمتي از روده از طريق سوراخي كه در شكم ايجاد مي شود خارج مي‌شود. در اين روش تا مواد دفعي روده به يك كيسه متصل به استوم ريخته مي شوند. بيشتر پزشكان بارداري در اين دوران و تا ۱ سال بعد آن را كاملا ممنوع كرده اند پس بهتر است كه از بارداري و اقدام به آن كاملا پرهيز شود. تا به اين ترتيب خطراتي كه ممكن است در ايلئوستومي به وجود بياييد بسيار كاهش مي يابد.

جراحي بيماري كرون

براي اينكه مشكلي در بارداري براي فرد به وجود نيايد پزشك در صورت نياز به جراحي و برداشت كامل روده و ركتوم به سبب آسيب اين كار يعني انجام جراحي را تا بعد از انجام زايمان نگه مي دارد و به تأخير مي اندازد. بيشتر مواقع زخم هاي روده و انسداد آن در دوران باردراي حتي با استفاده از داروهاي خاص هم برطرف نشود كه در اين باره پزشك انجام جراحي را براي رفع مشكل فرد براي او انتخاب مي كند. معمولا اگر در اين جراحي ها آبسه وعفونتي وجود نداشته باشد انجام آن ها براي نوزاد هيچ خطري را ندارد و ايمن هستند.

پزشك براي رفع كامل خطر سقط جنين و هرگونه اسيب به جنين بهترين و مناسب ترين زمان را براي انجام جراحي انتخاب مي كند كه معمولا در سه ماهه دوم كه خطر سقط جنين بسيار كاهش يافته است انجام مي‌شود. پزشك براي آن دسته از خانم هايي كه در بيماري كرون در نزديكي واژن خود دچار فيستول يا آبسه كه از مهم ترين عوارض بيماري كرون است شده اند مي خواهد كه از روش سزارين براي انجام زايمان استفاده كنند؛ زيرا فردي كه زايمان طبيعي بايد انجام دهد بايد از نظر سلامت واژن مشكلي نداشته باشد و واژن فرد دچار هيچ كدام از عوارض بيماري كرون نشده باشد و تحت تأثير عوارض اين بيماري نباشد.

پس انجام زايمان واژينال در صورت فعال نبودن بيماري و فيستول يا آبسه به بيمار توصيه مي شود. بخاطر استفاده فرد از داروهاي با دوز بالا اگر فرد قصد تغذيه نوزاد با شير مادر را داشته باشد درباره داروها و نحوه مصرف و دوز مصرفي در اين دوران حتما با پزشك مشورت كنيد تا داروهاي مضر در اين دوران را با داروهاي كم خطر جايگزين كند.

برچسب ها:نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]