خرید بک لینک
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
خرید توتون توتون
كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۳۷:۰۱ | نويسنده : مهندس علي

كاشت مو زنان , كاشت موي طبيعي در زنان , تكنيك هاي كاشت مو زنان

فهرست مطالب [پنهان سازي]

 كاشت مو زنان , كاشت موي طبيعي در زنان ، تكنيك هاي كاشت مو در زنان ، علت‌ هاي اصلي ريزش موي زنان، كانديداي مناسب براي كاشت موي طبيعي زنان ، سوالات متداول در رابطه با كاشت موي طبيعي در زنان : انسان ذاتا طرفدار و خواهان زيبايي است . در اين ميان داشتن موهاي پرپشت تاثير زيادي در زيبايي دارد . متاسفانه عده اي از افراد به مشكل ريزش مو مبتلا مي باشند ، و اين موضوع آن ها را بسيار نگران مي كند ، چرا كه ريزش مداوم منجر به طاسي مي شود . بايد بگوييم كه امروزه با وجود روش هايي مي توان از ريزش مو پيشگيري كرد . ويا حتي اين مشكل را با عمل كاشت مو درمان كرد .

كاشت مو طبيعي زنان


كاشت مو در بين مردان رايج تر مي باشد ، و معمولا در بين زنان چندان متداول نمي باشد . چرا كه زنان كمتر دچار مشكل عقب رفتن خط رويش مو در جلوي سر مي شوند . مي توان اينگونه بيان كرد كه مشكل ريزش مو در بين زنان خفيف تر مي باشد . و براي حل مشكل معمولا از كلاه‌ گيس، بافت و موارد مشابه استفاده مي كنند . ولي اگر مشكل ريزش مو در بين زنان به اندازه اي باشد ، كه نتوان آن را ناديده گرفت و راهي براي پنهان كردن وجود نداشت . در اين صورت فرد اعتماد به نفس خود را از دست مي دهد و از حضور در محيط هاي اجتماعي شرمسار مي شود .

اگر شما هم جز دسته زناني هستيد ، كه دچار ريزش موي شديد شده ايد و اين موضوع شما را به شدت نگران كرده ، مي توانيد به كلينيك تخصصي ليزر مو مراجعه كنيد . متخصصين ما در كلينيك ليزر مو ، مشكلات ريزش مو در ميان زنان را با شيوه هاي گوناگون در مقايسه با ريزش مو در ميان مردان در هنگام ترميم موي سر، مژه و ابرو درمان مي كنند. در حقيقت الگوي ريزش مو در بين زنان متفاوت از مردان مي باشد و معمولا پخش تر است . و همچنين مشكل ريزش مو در بين زنان در تمام سنين ، مي تواند رخ دهد . اين درحالي است كه الگوي ريزش مو در بين مردان معمولا وابسته به عوامل ژنتيكي است . ولي ريزش مو در زنان با شرايط ديگر ارتباط داشته و ممكن است ، هر يك از اين شرايط علت اصلي ريزش مو در زنان باشد

علت‌ هاي اصلي ريزش موي زنان

درمان ريزش مو در بين زنان دلايل مختلفي دارند ، برخي از علت هاي اصلي ريزش موي زنان عبارتند از :

 • يائسگي
 • تغييرات هورموني (بعد از به دنيا آوردن فرزند)
 • عوارض جانبي مصرف دارو
 • كاهش يك‌باره وزن
 • كم خوني
 • بيماري پلي كيستيك تخمدان
 • استرس احساس و فيزيكي
 • نتايج ناشي از آسيب‌ديدگي يا انجام عمل جراحي
 • مشكلات تيروئيد

علاوه بر موارد ذكر شده شرايط مختلف رواني، فيزيكي و شيميايي مي‌توانند علت ريزش مو به صورت گسترده بر روي منطقه سر باشد . ريزش موي ناشي از كشيدن (به خاطر استفاده از شيوه هاي مختلف حالت دادن به مو در طول يك دوره زماني طولاني‌مدت) و استفاده از محصولات حالت دهنده شيميايي آسيب‌زا براي مو (مواد شيميايي حالت دهنده مو) بيشتر از موارد ديگر منجر به ريزش مو در بين زنان مي شود .

كاشت مو زنان

الگوي نرمال ريزش مو در ميان زنان چگونه است؟

معمولا ريزش موي آندروژنيك در ميان زنان به گونه اي است كه خط رويش مو هيچ تغييري نمي كند و فقط موهاي موجود در منطقه بالاي سر نازك مي‌شوند. و معمولا نازك شدن مو به صورت پخش بر روي سر ايجاد شده و در نهايت منجر به نازك شدن مو به صورت قابل توجه در ناحيه هاي مختلف سر مي شود.

آيا روند كاشت مو در ميان زنان و مردان گوناگون است؟

از آنجايي كه اگوي ريزش مو در بين زنان متفاوت از الگوي ريزش موي مردان است ، عمل جراحي ترميم و كاشت مو هم متفاوت خواهد بود . در عمل جراحي براي كاشت مو در زنان ، هيچ جاي زخم و اسكاري روي پوست بيمار باقي نمي ماند . و همچنين ، ناحيه هاي خاص كه براي عمل جراحي نيازمند اصلاح كردن مي باشند ، در زير موهاي بلند پنهان مي شوند . از اين رو كاشت مو در بين زنان چندان مشخص نيست و افراد ديگر متوجه اين عمل جراحي نخواهند شد و شرايط ظاهري شخص بعد ار درمان حفظ مي شود .

كانديداي مناسب براي كاشت موي طبيعي در زنان

كاشت موي طبيعي در زنان

كاشت موي طبيعي در زنان

كانيداي مناسب براي كاشت مو طبيعي در بين زنان داراي شرايط زير مي باشند :

 • معمولا زناني كه زناني كه به خاطر آسيب‌ديدگي، سوختگي، جآسان ناشي از تصادفي و سوختگي شيميايي موي خود را از دست داده اند ، كانديد مناسبي براي كاشت مو هستند .
 • زناني كه قبلاً از عمل جراحي زيبايي يا پلاستيك استفاده كرده و به خاطر شكاف جراحي ناآسان موهاي خود را در اطراف شكاف از دست داده اند .
 • زناني كه الگوي ريزش مو در آنان بسيار مشابه الگوي ريزش مو در بين مردان باشد . اين زنان ممكن است ، با مشكل عقب رفتن خط رويش مو و در نهايت نازك شدن موي سر مواجه شوند ، و منطقه اهدا كننده مو بر روي سر آن‌ها تحت تاثير ريزش موي آندروژنتيك قرار نگرفته باشد .
 • زناني كه به خاطر شرايط فيزيكي يا كشش مو (عوامل غير هورموني) دچار ريزش مو شده اند .
 • زناني كه به مشكل ريزش موي حاشيه ‌اي دچار شده باشند. اين مشكل شبيه به حالتي است كه موها به دليل فشار وارد شدن ، دچار ريزش شوند .

مراحل كاشت مو زنان

مراحل كاشت موي طبيعي در زنان

مراحل كاشت موي طبيعي در زنان

روش درمان كاشت مو طبيعي زنان

عمل جراحي كاشت مو در زنان ، بر حسب ريشه هاي مورد نياز براي كاشت در منطقه سر به زماني حدود سه ساعت و نيم تا پنج ساعت نياز است . مراحل درمان عبارتند از :

مرحله ۱: آماده‌سازي بيمار

در مرحله ي اول ، بيمار براي عمل جراحي آماده شده و در موقعيت مناسب قرار مي‌ گيرد. براي اينكه بيمارد در طول درمان ، راح باشد ، نبايد از نوشيدني ها و تنقلات در طول جراحي استفاده كند .

مرحله ۲: بي‌حسي و برداشتن مو از منطقه اهدا كننده

در مرحله ي دوم منطقه اهدا كننده مو ب، به صورت موضعي و با استفاده از مواد مخصوص بي حس مي شود . از اين رو بيمار در طول دوره درمان راحت خواهد بود ، و هيچ دردي احساس نمي كند . بعد از بي حسي كامل منطقه ي تحت درمان ، ريشه هاي مو از منطقه اهدا كننده جدا مي شود . و سپس به آن منطقه بخيه زده مي شود . ريشه هاي مو با دقت تمام و با استفاده از روش هاي جراحي جداسازي مي شود.

مرحله ۳: جداسازي ريشه هاي مو

جداسازي ريشه هاي مو از منطقه ي اهدا كننده ، يكي از مهم‌ترين مراحل كاشت موي طبيعي در زنان مي باشد . از اين رو براي هر كاشت مو ، نياز به جدا كردن بادقت از منطقه ي اهداكننده مي باشد . بايد به اين نكته توجه كرد كه ، اگر تعداد موي كاشت شده در يك محل زياد باشد ، و يا در ناحيه هاي اطراف ريشه هاي مو بافت و پوست زياد باشد ، احتمال فشرده ديده شدن ريشه هاي مو و ظاهر نامناسب وجود دارد .

مرحله ۴: كاشت مو در منطقه دريافت كننده

مرحله ي آخر درمان كاشت موي طبيعي در زنان ، كاشت مو در منطقه ي دريافت كننده مي باشد . براي اين منظور ، منطقه دريافت كننده با استفاده از شكاف‌هاي كوچك آماده شده و براي ايجاد ظاهر موي مناسب تنظيم مي شود. براي اينكه ظاهر طبيعي در منطقه ي دريافت كننده حفظ شود ، ضروري است ، كه شكاف ها با دقت ايجاد شود . در مرحله ي آخر ، بر حسب الگوي طراحي شده ، ريشه هاي مو در منطقه دريافت كننده پيوند زده مي شود.


پرسش هاي متداول در رابطه با كاشت موي طبيعي در زنان


دوره بهبودي بعد از عمل جراحي كاشت موي طبيعي در زنان چقدر است؟

طول دوره بهبودي بعد از عمل جراحي كاشت موي طبيعي در زنان ، كوتاه بوده و از ۱ تا ۲ روز تا ۱ هفته متغير مي باشد . معمولا ظاهر زنان بعد از عمل جراحي كاشت مو چند روز اول بعد از درمان طبيعي مي باشد ، و در منطقه روي سر (منطقه دريافت كننده) به مقدار كافي مو دارند ، و همچنين در پشت سر موي بلند دارند . و از اين رو منطقه اهدا كننده مو را از ديد سايرين پنهان مي باشد . بعد از عمل جراحي ، بيمار ممكن است ، در ناحيه ي تحت درمان ، دچار مقداري بي‌حسي يا احساس آفتاب‌سوختگي كند . اين علائم نشان دهنده ي بهبود يافتن ناحيه هاي تحت درمان مي باشد .

نتايج مورد انتظار بعد از عمل جراحي كاشت موي طبيعي در ميان زنان چگونه است؟

نتايج مورد انتظار بعد از عمل جراحي كاشت موي طبيعي در ميان زنان ، معمولا بعد از سه ماه اول ظاهر مي شود . بعد از گذشت سه ماه ، موهاي كاشته شده ، به طور طبيعي شروع به رشد مي كنند . و در طي شش تا دوازده ماه روند بهبودي ادامه خواهد داشت .

طول مدت دوام نتيجه هاي كاشت موي طبيعي در ميان زنان چقدر است؟

طول مدت دوام نتيجه هاي كاشت موي طبيعي در ميان زنان مي تواند ، مادام العمر و هميشگي باشد . چراكه ، ريشه هاي موي مورد نياز براي كاشت مو از منطقه پشت سر بيمار گرفته مي شود ، و اين منطقه به تغييرات فيزيولوژيك، ژنتيك و متابوليك حساس نمي باشد . و براي دست يابي به بهترين نتايج بعد از درمان ، ريشه هاي موي مورد نياز از پشت منطقه سر گرفته مي شود .

براي عمل جراحي كاشت موي زنان از چه نوع از مواد بي‌حسي استفاده مي شود؟

بعد از اينكه ناحيه هاي اهدا كننده مو به دقت مشخص شد ، موهاي بالاي اين منطقه بالا زده شده و به ناحيه هاي اهدا كننده مو دسترسي مورد نياز ايجاد مي شود. از اين رو بعد از ااينكه موها از منطقه اهدا كننده خارج شد ، مي توان با استفاده از موهاي بخش بالاي آن منطقه ي تحت درمان راپوشاند . بعد از ايجاد دسترسي لازم به منطقه اهدا كننده ، براي استخراج مو از منطقه سر با استفاده از روش FUE ، موي سر بيمار در منطقه اهدا كننده به مقدار كافي كوتاه مي شود . بخش اهدا كننده مو بعد از آماده‌سازي اين منطقه، با استفاده از مواد بي‌حسي موضعي مشابه مواد مورد استفاده در دندانپزشكي بي‌حس خواهد شد.

طول مدت لازم براي جراحي كاشت موي طبيعي براي زنان چقدر است؟

طول مدت لازم براي جراحي كاشت موي طبيعي براي زنان ، با توجه به روش هاي پيشرفته و دقيق مورد استفاده براي كاشت مو حدود ۴ تا ۸ ساعت ي بيشتر مي باشد . از اين رو عمل جراحي كاشت موي طبيعي به دو مرحله تقسيم مي شود. در صبح روز جراحي بيمار بر روي تخت دراز مي كشد ، و ريشه هاي موي مورد نياز از منطقه اهدا كننده جدا مي شود . در اين مرحله بيمار كاملا راحت است و حتي مي تواند مي‌تواند با استفاده از هدفون به آهنگ‌هاي مورد علاقه خود گوش كند . همچنين در اين مرحله از درمان مي‌توان از داروهاي خوراكي مسكن براي راحتي بيمار استفاده كرد . در بعد از ظهر روز جراحي، بيمار به پشت روي تخت دراز كشيده و بعد از انجام بي حسي موضعي ريشه هاي مو به دقت در منطقه دريافت كننده كاشته مي شود .

آيا مراقبت‌هاي ويژه از منطقه تحت درمان بعد از عمل جراحي كاشت موي طبيعي در زنان لازم است؟

بعد از عمل جراحي كاشت مو طبيعي زنان بايستي از منطقه ي تحت درمان يكسري مراقبت هايي به عمل بيايد . به اين منظور بيمار براي اصلاح مو و شستشوي آن از شيوه هاي عادي استفاده مي كند. همچنين از روش هاي ليزر درماني، سرمه‌ اي خانگي و شامپوهاي ويژه به منظور افزايش طول مدت دوام و نيز كيفيت مو استفاده مي شود . در واقع بعد از عمل جراحي كاشت موي طبيعي در ميان زنان مراقبت خاص از موها لازم نمي باشد.

هزينه جراحي كاشت موي طبيعي بين زنان چقدر است؟

هزينه ي جراحي كاشت موي طبيعي در بين زنان به فاكتورهاي متعددي همچون ا تعداد ريشه هاي موي مورد نياز و استفاده كردن يا نكردن از بقيه شيوه هاي غير جراحي قبل از جراحي كاشت موي طبيعي بستگي دارد .

برچسب ها: , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۳۲:۳۶ | نويسنده : مهندس علي

رفع تيرگي واژن با ليزر موناليزا تاچ , روشن سازي و سفيد كردن ناحيه واژن

رفع تيرگي واژن با ليزر موناليزا تاچ , روشن سازي و سفيد كردن ناحيه واژن : به دليل پوشيد لباس هاي زير كه از جنسهاي پلي ايستر و يا الياف مصنوعي ممكن است كه باعث تيره شدن رنگ واژن باشد . همچنين عوارض ناشي ازاستعمال برخي از داروها و يا كرم هاي لوبر يكانت مي تواند موجب تيره شدن رنگ واژن شود .

حاملگي و افزايش رنگدانه هاي پوست به دليل افزايش يافتن هورمون انسولين در بدن يكي ديگر از دلايل تيره شدن رنگ واژن مي باشد . اكثرخانوم هايي كه مبتلا به ديابت دوم هستند هم رنگ واژنشان تيره مي باشد . در بيشتر افراد كه به دوران يائسگي نزديك مي شوند كم كم پوست واژن به تيره متمايل مي شود كه اين تغيير يك عمل طبيعي است . دركل با مراجعه كردن به يك پزشك متخصص مربوطه به راه حل هايي براي از بين بردن تيرگي واژن وعلت آن روشن شود .

رفع تيرگي واژن با ليزر موناليزا تاچ

علت تيره شدن لب هاي واژن چيست؟

جريان خون با تحريك شدن فرد در اندام هاي تناسلي او افزايش يافته و باعث مي شود بافت واژن ورم كرده ومرطوب شود . كه اين موارد از نخستين نشانه هاي تحريك جنسي مي باشد . در اين حالت كليتوريس ولب هاي داخلي واژن هم به رنگ تيره در مي آيد . بعد از از بين رفتن حالت تحريك جنسي ورسيدن زن به ارگاسم رنگ واژن به حالت طبيعي و دوباره ي خود باز مي گردد . در تمام مدت زمان اين فرايند متغيير شدن رنگ واژن , در موقع تحريك جنسي امكان دارد رنگ قرمز واژن به قهوه اي , كبود ويا بنفش ورنگ صورتي واژن به قرمز تغيير كند . اين تغييرات , امري كاملا طبيعي مي باشد .

نه تنها در زنان رنگ واژن مي تواند متفاوت باشد , بلكه عواملي هم مي تواند تاثير گذار باشد , عواملي همچون :

 • افزايش سن
 • عامل هاي ژنتيكي
 • نداشتن تعامل هورموني
 • تيغ زدن هاي پي در پي
 • استفاده ي مكرراز پودر تالك
 • عفونت ها
 • افزايش وزن
 • كاهش برخي ويتامين ها ومواد معدني در بدن
 • توليد بيش از اندازه ي ملاتونين در واژن
 • استعمال برخي از كرم ها , صابون ها , شامپوهاي بدن ومحصولات ديگر
 • پوشيدن لباس , ويا لباس زير تنگ كه ساخته شده از مواد مصنوعي مي باشند .

تا موقعي كه نشانه هايي مانند خارش , درد , ترشح از واژن ويا احساس بوي بد واژن مشاهده نشده هيچ نگراني وجود ندارد ولي در مواردي كه يكي از اين نشانه ها نمايان شدند ( تيرگي واژن داشته و يا نداشته باشد ) اين علائم نشان دهنده ايجاد عفونت در خانوم ها مي باشد و مراجعه كردن به پزشك زنان الزامي است .

چگونه مي توان باعث روشن شدن پوست واژن شد؟

سفيد كردن پوست اطراف واژن ومعقد را عمل روشن كردن آلت تناسلي است . اين قسمت از بدن دير و يا زود تغيير رنگ دادو وتيره مي شود . تغييرات هورموني و عوامل ژنتيكي وارثي از مهم ترين علت هاي تغيير رنگ در قسمت آلت تناسلي مي باشد . براي روشن كردن پوست واژن روش هاي متفاوتي وجود دارد .

افراد بيشتري مايل هستند كه پوست اين قسمت از بدن را روشن كنند . دلايل زيادي براي دفاع از اين افراد چه از لحاظ زيبايي و چه از لحاظ علمي وجود دارد . در كل دلايل ارائه شده هر يك از روش هاي زيبايي كاملا شخصي مي باشد واين به خود شخص بستگي دارد . تكنيك هاي بيشتري وجود دارند كه به ياري افرادي كه از ظاهر آلت تناسلي خود رضايت ندارند و مايل به تغيير دادن هستند وجود دارد . در بيشتر فرهنگ ها تصورات غلطي متاسفانه وجود دارد كه باعث ايجاد اطلاعات نادرست در مشكلات اينچنيني شده , تصورات نادرستي هم براي كساني كه اين مشكلات را دارن وبراي درمان اقداماتي كرده اند وجود دارد .

روشن كردن  واژن با دستگاه ليزر موناليزا تاچ

همانطور كه پوست صورت با ليزر درماني مي توان روشن كرد . اين عمل را مي توان با پرداخت هزينه موناليزا تاچ در پوست ناحيه ي تناسلي هم انجام داد . ولي در اين مورد نوع ليزر استفاده شده در اين كار متفاوت بوده وبايد از انرژي مناسبي استفاده كرد . ليزر موتاليزا باعث جوان سازي پوست ناحيه تناسلي شده و در ناحيه ي تناسلي توليد كلازن را تحريك مي كند . پوستي كه با افزايش سن و به دليل تغييرات هورموني در بدن در موقع پير شدن مي باشد . نتايج اين روش درماني بلافاصله از نخستين جلسه درماني قابل مشاهده مي باشد در ضمن در طول اين فرايند احساس هيچ دردي وجود ندارد. هر قسمتي از بدن امكان دارد تغيير رنگ داده وتيره شود و در مورد آلت تناسلي , با اينكه اين ناحيه غير قابل مشاهده است ولي تيرگي آن مي تواند براي فرد ويا شريك جنسي آزار دهنده باشد و.

سفيد كردن واژن با ليزر موناليزا تاچ


از مزاياي استفاده از دستگاه ليزر موناليزا تاچ براي رفع تيرگي اطراف واژن

براي لايه برداري پوست خيلي حساس ناحيه ي تناسلي در روش هاي قديمي از مواد شيميايي استفاده مي شد . امكان داشت براي پوست حساس اين قسمت از بدن آسيب بيشتري بزند . ليزر درماني براي اينكه پوست ناحيه تناسلي , علاوه بر اينكه باعث روشن كردن پوست اين ناحيه مي شود , موجب مي شود قرمزي پوست در اين ناحيه نيز برطرف شود . ليزر يك پرتوي نوري با تمركز بالاست . پزشك مي تواند براي بهبودي واريس پا از اين ليزر نيز استفاده كند .

در درمان واريس پا بوسيله ي گرماي ليزر رگ هاي واريسي شده اي كه ,ب باعث تشكيل بافت هاي اضافي مي شود ( جاي زخم ) بعد از بهبود يافتن زخم سوزانده مي شود . اين بافت اضافه باعث مي شود رگ بسته شده و خون به رگ هرگز نرسد و در نهايت باعث مي شود كه اين رگ از بين برود . كه با اين فرايند علائم واريس پا كاهش مي يابد . بافت مرده ي رگ با گذشت ۱ يا ۲ سال رگ كم كم محو مي شود .

چگونگي جوانسازي واژن با ليزر موناليزا تاچ

جوانسازي واژن با ليزر موناليزا تاچ : اين تكنولوژي يك روش كاملا غير تهاجمي بوده و نداشتن درد و تاثير گذلري چشمگير آن مزيت هاي ويزه ي اين روش مي باشد . در مواقع يائسگي عمل زيبايي واژن يك روش روشن سازي واژن و يا ناحيه ي تناسلي يك عمل با سرعت زياد مي باشد كه مدت زمان لازم براي اين روش تنها ۵ دقيقه مي باشد . بعد از درمان ماندن در كلينيك ضروري نيست و دوره ريكاوري كوتاه مدتي دارد . ولي در هر حال ما يك دوره ي ۷ روزه را براي ريكاوري وبهبودي كامل توصيه مي كنيم كه در اين مدت بايد از مقاربت جنسي اجتناب كنيد تا پوست بسيار حساس اين قسمت از بدن به طور كامل باز سازي شده باشد .

ريكاوري بعد از درمان

ما براي آن دسته از افرادي كه ليزر واژينال انجام داده اند و براي گذراندن دوره ي ريكاوري به بهترين شكل ممكن به نتايج بهتري برسند اين توصيه ها را گوشزد مي كنيم :

 • تميز وخشك نگه داشتن ناحيه ي تناسلي و واژن در مدت ۲ الي ۴ روز پس از ليزر واژن , استفاده از پماد آنتي بيوتيك موضعي در مدت اين زمان توصيه نمي شود .
 • به ياد داشته باشيد تا يك هفته بعد از درمان , درد وحساسيت به لمس در اين ناحيه ادامه دار است .
 • پوست بيمار به علت اينكه لايه برداري شده امكان دارد سوزش ويا تحريك پوستي داشته باشند . در اين موارد استفاده از داروي آنتي بيوتيك براي مبارزه با اين سوزش بلا مانع است .
 • براي بازگشت به فعاليت هاي فيزيكي شديد و ورزش مي بايست از درمان ۱۰ روز گذشته باشد .
 • براي ريكاوري و رسيدن به بهبودي كامال هميشه سعي كنيد اين ناحيه را بطور كاملا تميز وضد عفوني نگه داشته واطمينان حاصل كنيد .

نتايج درمان ليزر موناليزا

سعي ما اين است كه قبل از هر اقدامي با خود فرد صحبت هايي رد و بدل شود . و فرد را از همه ي نگراني ها كه در موارد تيرگي ناحيه ي تناسلي خود دارد مطلع شويم . ما به فرد اين تضمين را مي كنيم كه , رفع سياهي واژن را بوسيله ي استفاده از روشن سازي واژن و كمك گرفتن از تكنيك ساده ولي تاثير گذار انجام دهيم . نتايج اين تكنيك از تمامي نتايجي كه با استفاده از تمامي كرمهاي روشن كننده پوست به دست مي ايد , بسيار رضايت بخش , به طور طبيعي وماندگاري آن بيشتر است .

برچسب ها: , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۳۰:۰۵ | نويسنده : مهندس علي

سوالات متداول ميكروپيگمنتيشن

سوالات متداول ميكروپيگمنتيشن  , پاسخ به سوال هاي متداول شما درباره ي ميكروپگمنتيشن , آنچه بايد در رابطه با آرايش دائمي و ميكروپيگمنتيشن بايد بدانيد :

سوالات متداول ميكروپيگمنتيشن


ميكروپيگمنتيشن چيست ؟

روشي است كه برپايه ي اصول علمي و پزشكي , كه از دستگاههاي استاندارد مورد استفاده قرار مي گيرد .

كاشتن رنگدانه هاي سازگار با زيست در عمق تعيين شده در پوست بدون وارد كردن هيچ آسيبي به بافت پوست عملكرد اين روش مي باشد .

ميكروپيگمنتيشن چه تفاوتي با ميكرو بليدينگ دارد؟

در روش ميكروپيگمنتيشن بوسيله ي نيروي برق حركات رفت وبرگشت ولرزشي ايجاد مي شود وماندگاري نتيجه حاصله ۱ الي ۲ سال مي باشد . اين در حالي است كه در كاشتن رنگ از تيغهاي فلت شيبدار ويژه اي استفاده وبا فشار دست تعيين شده اي بوسيله ي ميكرو پيگمنتر انجام مي شود . ضمنا اين روش مكانيكي بوده وماندگاري ۳ ماهه دارد .

چرا فكر مي كنيم دستكاه ميكروپيگمنتيشن را يك دستگاه ايمن مي دانيم؟

طريقه ي ساخت بسار متفاوت اين دستگاه و جايگزيني كارتريج با سوزن هاي قديمي در اين دستگاه از انتقال هرگونه بيماري بوسيله ي رنگ هاي اضافه و مايع ميان بافتي وخون آبه هاي در حين تاتو شده است جلوگيري مي كنيد . به طوريكه تمامي اجزاي آغشته يكبار مصرف مي باشد ومي توان از دستگاه جدا كرد.
برترين و اورجينال ترين دستگاه در ايران ميكروپيگمنتيشن كه داراي مجوز رسمي از وزارت بهداشت و دستگاه ميكروي محصولي از كمپاني آمياي آلمان است .

چرا عمل ميكروپيگمنتيشن درد وخونريزي ندارد ؟

اين سوزن هاي به نوعي طراحي شده اند كه سوزن فقط لايه ي معيني از پوست نفوذ مي كند . با اين حال به علت عدم ورودبه لايه پوست كه شامل اعصاب حسي , مويرگهاي خوني وفوليكول هاي مو مي باشد . آسيبي به موهاي ابرو ويا مژه وارد نشده ودرد وخونريزي به هيچ وجهه ندارد .

قسمت جالب اين روش اين است كه , نه تنها باعث كاهش ماندگاري رنگ نمي شود , بلكه باعث مي شود كه رنگ به طور صحيح در لايه اي از پوست كه ملانين ها ورنگدانه هاي پذيرنده شامل آن هستند مي نشيند .

استفاده كردن از رنگ هاي فيك چه عواقبي به همراه دارد؟

 • تاتو با گذشت زمان بد بو , و رنگ هاي قهوه اي به رنگ هاي قرمز و شرابي و بنفش و رنگهاي مشكي به آبي وسبز و دودي متمايل مي شود.
 • عفونت هاي بسيار شديد وغير قابل جبران را ايجاد مي كند .
 • بد شكل شدن تاتو و پخش رنگ در زير پوست

تاتو هاي عمميق موجب ايجاد چه عوارضي مي شود؟

 • ايجاد كردن اسكار پوستي ( گود رفتگي عميق )
 • عوارض پوستي و گوشت اضافه
 • صدمه زدن به بافت پوست ” به طوري كه درآينده رنگ پذيري مجدد پوست , به علت آسيب رساندن به رنگدانه هاي پوست كاهش مي يابد .
 • صدمه به پياز مو ” معمولا با افزايش سن به ريزش مو دچار مي شود و.

***توجه

كاشت عميق وغير اصولي رنگ در پوست به هيچ وجه در ماندگاري رنگ تاثيري نخواهد داشت .

چه افرادي نمي توانند از تاتو ( ميكروپيگمنتيشن ) استفاده كنند؟

 • افرادي كه ابتلا به ديابت هستند .
 • افرادي كه فشار خون دارند .
 • افرادي كه داراي ناراحتي قلبي هستند .
 • خانوم هاي باردار و شير ده .
 • افرادي كه قرص هاي قوي اعصاب مصرف مي كنند .
 • افرادي كه مصرف كننده ي مواد مخدر هستند .

بهترين وموثر ترين روش براي پاك كردن تاتو هاي قديمي چيشت ؟

استفاده كردن از ريموهاي مختلف , اسيد هاي ميوه وديگر مواد شيميايي آسيب هاي زيادي يه اين علت كه در تركيبات خود مقداري اسيد ( هرچند جزئي ) موجود مي باشند دارد . كه باعث مي شود كه رنگدانه ها پوست آسيب ديده , ودر نهايت موجب عدم رنگپذيري پوست در جلسات بعدي , آسيب رساندن به پياز مو ودر بيشتر موارد موجب گود رفتگي پوست مي شود گه غير قابل جبران هستند .

ميكروپيگمنتيشن

استفاده از روش هاي سنتي همچون ماست ونمك دريايي و عسل كه بيشتر توصيه ي افراد غير متخصص مي باشد امكان دارد آارژي ايجاد كرده و در كل توصيه نمي شود .

همسان سازسي وهمرنگ سازي , بهترين و مناسب ترين روش پاك كردن تاتو مي باشد كه در سالن تخصصي زيبايي به صورت صحيح ورضايت مندي بيشتري انجام مي گيرد .

برچسب ها: , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۲۷:۰۸ | نويسنده : مهندس علي

قرص براي رشد مو , تاثير قرص آسپرين براي رشد مو و درمان ريزش مو

در , ,

قرص براي رشد مو : مو از مواردي است كه در زيبايي ما تاثير فراواني داشته است تا جايي كه مي توانيم آن را جز اركان هاي اصلي در زيبايي چهره به شمار بياوريم. امروزه افراد به دلايل مختلفي موهايشان را از دست مي دهند كه مي توانيم به تغذيه نادرست ، مراقبت و .. اشاره كنيم. اما اين افراد براي جبران موهاي از دست رفته شان هزينه هاي زيادي را صرف مي كنند و گاهي پزشك مراجعه مي نمايند تا درمان را براي موهايشان آغاز كنند.

 

افراد زيادي هميشه سوال مي كنند كه آيا مي توانند به وسيله دارو يا قرص به رشد موهايشان كمك كنند؟ براي رسيدن به پاسخ اين سوال به شما توصيه مي كنيم ادامه اين مطلب را مطالعه نماييد.

***نكته

قرص آسپرين به عنوان يك راه حل براي خلاصي از شوره سر مي باشد چون سبب مي شود گردش خون در پوست سر تحريك شود و به سرعت به سلول ها اكسيژن رساني انجام گردد.

قرص آسپرين و درمان ريزش مو | رشد مو

قرص آسپرين را همگي مي شناسيد و ديگر نيازي نيست آن را معرفي كنيم و معمولا در تمامي جعبه هاي كمك هاي اوليه شما قرص آسپرين را خواهيد ديد كه به عنوان مسكن و داروي ضد انعقاد از آن استفاده مي شود. اين قرص به شما كمك مي كند تا موهاي براق و پر پشتي داشته باشيد. يكي از موثرترين قرص هاي كه در جهان به عنوان مسكن شناخته شده است ، قرص آسپرين مي باشد. البته شايد براي شما نيز جالب باشد كه اين قرص جز اين خاصيت ، استفاده هاي ديگري نيز داشته است.
نكته) پزشكان قرص آسپرين را معمولا براي مراقب از سلامت قلب و عروق ، كاهش تب و مقابله با درد تجويز مي نمايند.

براي اولين بار آسپرين از پوست درخت بيد بدست آمد و مدت زمان طولاني از آن به عنوان يك ضد درد طبيعي استفاده شده است تا جايي كه پزشك يونان باستان بقراط براي سردرد بيمارانشان اين داروي موثر را تجويز كرده است.

اسيد ساليسيليك به عنوان يك ماده فعال است كه در آسپرين وجود داشته است و در سال ۱۸۹۷ براي اولين بار اين دارو توسط فليكس هافمن شيميدان كشف شد. مصرف آسپرين به صورت ساليانه در جهان بسيار زياد است كه مي توان آن را به عنوان يكي از رايج ترين داروهاي مصرفي دانست.امارها نشان ميدهد كه در جهان هر سال حدود ۴۰ هزار تن آسپرين مصرف مي گردد.

مو به عنوان يك رشته پروتئيني مي باشد كه در لايه ايپدرم پوست از فوليكول هاي موجود رشد مي نمايد. اگر مي خواهيد به سلامت و زيبايي موهايتان كمك كنيد مي توانيد از روش زير استفاده نماييد قطعا پس از مدتي ، از نتايج بدست آمده تعجب خواهيد كرد.

روش مصرف :

۳ عدد قرص آسپرين را روي سرتان ماساژ بدهيد . شما با اينكار سبب مي شويد موهايتان ضخيم و براق شود و همچنين شوره سرتان نيز از بين برود.

تهيه ماسك با آسپرين براي ارتقاي سلامت موها

 • آسپرين ۳ عدد
 • شامپو ۳ قاشق معادل ۳۰ گرم

قرص هاي آسپرين را آسياب كنيد تا پودر شوند . سپس ۳ قاشق شامپو را به آن اضافه نماييد تا خميري حاصل شود.وقتي به حمام مي رود و موهايتان را خيس مي كنيد اين تركيب را روي موهايتان بگذاريد و ۵ دقيقه صبر كنيد و سپس سرتان را مطابق هميشه بشوييد.

مي توانيد از نرم كننده نيز استفاده كنيد تا موهايتان نرم و ابريشمي شوند.


 

خدمات كلينيك زيبايي و كلينيك ليزر مو

براي خلاصي از موهاي زائدخود با استفاده از بروزترين دستگاه هاي دنيا و استفاده از خدمات زير در كلينيك جانسازي پوست و ليزر مي توانيد با م در ارتباط باشيد :

ليزر مو , ليزر موهاي زائد , كلينيك ليزر مو , تزريق بوتاكس , تزريق ژل , تزريق چربي , ميكرونيدلينگ , ليزر خانگي , ليزر موي خانگي , دستگاه ليزر خانگي , دستگاه ليزر موي خانگي ,قيمت ليزر موهاي زائد , هزينه ليزر مو , قيمت ليزر مو , ليزر موهاي زائد بيكيني , ليزر موهاي زائد ناحيه تناسلي , ليزر موهاي زائد پا , ليزر موهاي زائد ابروها , ليزر موهاي زائد صورت , ليزر موهاي زائد صورت و بدن , ليزر موهاي زائد برزيلي , ليزر موهاي زائد بدن , ليزر موهاي زائد زير بغل , قيمت ليزر كل بدن , دستگاه ليزر موي سيلك پرو , دستگاه ليزر خانگي رمينگتون , بهترين مركز ليزر مو , بهترين مركز ليزر موهاي زائد در تهران , مركز ليزر موهاي زائد , كلينيك ليزر موهاي زائد , بهترين كلينيك ليزر مو , بهترين كلينيك ليزر مو درتهران , رفع موهاي زائد بدن , رفع دائمي موهاي زائد صورت و بدن , دستگاه ليزر موي زائد دايود , ليزر دايود , دستگاه ليزر موهاي زائد الكساندرايت , دستگاه ليزر الكس , بهترين دستگاه ليزر موهاي زائد , مزاياي ليزر موهاي زائد , ليزر موهاي زائد در مردان , ليزر موهاي زائد زنان , دستگاه ليزر مو

كلينيك زيبايي , مراكز زيبايي , لاغري موضعي , لاغري با دستگاه ار اف , لاغري با ليزر ليپوليز , مزوتراپي لاغري , تبليغات ليزر مو , محل مناسب براي تبليغات ليز مو , تبليغ ليزر موهاي زائد

ليزر درماني , كاشت مو , كاشت مو طبيعي , كلينيك كاشت مو , مركز كاشت مو , هزينه كاشت مو

براي كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با ما تماس بگيرد و از مشاروه رايگان بهرمند شويد.

 

برچسب ها: , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۹:۰۸ | نويسنده : مهندس علي

قرص اكوفن و كمك به درمان ريزش مو , قرص رشد موي اكوفن

قرص اكوفن و كمك به درمان ريزش مو , قرص رشد موي اكوفن  : امروزه حدود بيست درصد از جمعيت جهان ، دچار ريزش مو هستند . افراد معمولا در روز با ريزش مو روبرو مي باشند كه به صورت طبيعي ۶۰ تا ۱۰۰ تارمو است. اگر فرد روزانه بيشتر از صد تار مو ريزش داشته باشد مي توانيم اينگونه بگوييم كه دچار ريزش مو شده است كه ريزش مو خود دلايل متعددي دارد مثل رژيم هاي غذايي ناسالم و غلط ، كمبود ميزان مواد ضروري و مغذي براي بدن ، پركاري و كم كاري تيروئيد ، كم خوني ، استرس هاي زياد و جراحي ها و …

 

قرص رشد مو اكوفن

لازم است بدانيد كه علاوه بر موارد گفته شده در پاراگراف فوق بانوان عزيز نيز به دلايلي مثل زايمان ، عوامل هورموني و سقط جنين و آقايان نيز به دليل هورمون هاي مردانه مي توانند دچار ريزش مو شوند.

كمك به درمان ريزش مو با قرص اكوفن

قرص اكوفن و كمك به درمان ريزش مو : مطالعه هاي زيادي صورت گرفته است كه نشان ميدهد هر كدام از مواد ضروري كه براي بدن تامين نشود مي تواند سلامتي فرد را به خطر بياندازد چون ويتامين ها و مواد معدني نقش اساسي در سلامتي ما داشته اند. متاسفانه اين روزها تغييراتي در عادت هاي غذايي ما به وجود آمده كه بيشتر آنها غلط است و در چنين شرايطي مصرف مكمل هاي غذايي توصيه مي شود و البته با تغيير عادت ها شما مي توانيد به سلامت خودتان كمك كنيد مثل تغيير در رژيم غذايي بد.

در رابطه با مكمل ها شما بايد بدانيد كه كالري اضافه توسط آنها ايجاد نمي شود و فاقد مواد ضروري براي بدن هستند.

محصولات اكوفن به شما كمك مي كنند كه ريزش مو نداشته باشيد و همچنين تقويت رشد مو و ناخن را به همراه داشته است. فراموش نكنيد كه اين محصول است و براي پيشگيري ، تشخيص و درمان نيست.

ويتامين ها و عوامل كمياب :

 • ويتامين B5: به استحكام مو كمك مي كند و از ريزش مو جلوگيري مي نمايد.
 • ويتامين B6: سبب جذب سيستين در مو مي شود.
 • ويتامين B8: براي تقويت مو و ناخن ضروري است.
 • ويتامين PP: به رشد موها كمك فراواني مي نمايد.
 • زينك: به ساخت سيستين مي پردازد كه به عنوان يكي از اصلي ترين مواد اساسي مو به شمار مي رود.
 • منيزيم: تركيب روي و منيزيم براي ناخن هاي مفيد است كه شكننده و ضعيف مي باشند.
 • اسپيرولين: مواد مغذي زيادي با كالري كم داشته است و البته حجم كم كه سبب مي شود آهن بهتر جذب شود.

برچسب ها: , , , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۶:۳۳ | نويسنده : مهندس علي

بهترين ژل شستشوي صورت ، انواع ژل شستشوي صورت و مقايسه آنها

بهترين ژل شستشوي صورت ، انواع ژل شستشوي صورت  ، بهترين برند ژل شستشوي صورت ، بهترين ژل شستشوي صورت براي انواع پوست ها ، يك ژل خوب براي شستشوي صورت  : زيبايي پوست صورت بسيار حائز اهميت است ، چرا كه صورت يكي از حساس ترين قسمت بدن است به همين دليل بايد مراقبت هاي لازم را هميشه در محافظت از ان انجام دهيم و توجه كنيم از چه موادي استفاده ميكنيم هميشه بايد از بهترين مواد براي صورتمان استفاده كنيم.

ما اينجا مي خواهيم بررسي كنيم كدام ژل براي شستشوي صورت مناسب است؟

ژل شستشوي صورت


يكي از رايج ترين سوالاتي كه از ما پرسيده مي شود همواره همين بوده است كه كدام مارك ژل براي شستشوي صورت مناسب است؟ در ابتدا بايد به اين بپردازيم كه شوينده صورت با ژل شوينده صورت متفاوت است . اصولا شوينده هاي صورت در انواع ژل ، كرم ، فلوئيد ، فوم ، اسپري و .. موجود است . زماني كه صحبت از ژل شوينده صورت مي شود در واقع منظور شوينده مناسب براي پوست چرب و آكنه اي است .

كرم شوينده صورت و شوينده هاي كرمي در واقع شوينده هاي مناسب پوست خشك هستند كه ضمن شست و شوي صورت سبب خشكي پوست صورت نمي شوند و پوست چربي خود را از دست نخواهد داد . فلوئيد ها نيز مناسب پوست چرب و جوش دار اند . بنابر اين هر كدام از اين محصولات معمولا مناسب نوع پوست خاصي اند و استفاده نامناسب از آن ها سبب نتايج خوبي نخواهند داشت. البته برخي از اين محصولات با توجه به مواد استفاده شده در فرمولاسيون آن ها ممكن است قابليت استفاده براي انواع ديگر پوست را نيز داشته باشد كه در اين صورت حتما بر روي محصول و يا كاتالوگ آن درج خواهد گرديد كه اين محصول براي چه پوست هايي مناسب است.

باز برگرديم به اين سوال كه بهترين ژل شستشوي صورت كدام است؟ در مقاله هاي ديگر به بهترين شوينده پوست چرب و مختلط به بررسي شوينده هاي مناسب پوست چرب پرداختيم .اكنون مي خواهيم شما را با بهترين ژل اشنا كنيم اگر اولين مقاله از مقالات ما را مي خوانيد حتما توصيه مي كنيم مقالات ديگر ما را درباره ي پاكسازي پوست چرب ، بهترين تونر پوست چرب و تونر پوست چيست را مطالعه كنيد و سپس نيم نگاهي به صفحه محصولات پاك كننده و شوينده پوست چرب بياندازيد.

 

ژل شستشوي صورت

اينجا به معرفي بهترين ژل هاي شستشوي صورت كه براي زيبايي پوست صورت مفيد هستند ، ميپردازيم و ان ها را بررسي مي كنيم :

ژل شستشوي صورت

۱ – بهترين ژل شستشوي صورت | ژل پاك كننده پوست چرب اكتيو پيورنس كامفورت زون

ژل پاك كننده پوست چرب اكتيو پيورنس كامفورت زون اولين رتبه را در ميان ژل هاي شستشوي صورت دارد اين محصول حاوي ضد قارچ و ضد باكتري, حاوي ويتامين سي بوده و يك پاك كننده ملايم پوست چرب با ساختاري سبك است . ژل اكتيو پيورنس كامفورت زون مناسب مراقبت روزانه و درمان پوست هاي آكنه اي و جوش دار است .به خاطر داشتن اين ويژگي ها جايگاه اول را به خود اختصاص داده است.

ژل شستشوي صورت

۲ – بهترين ژل شستشوي صورت | ژل پاك كننده دتوكس پايو با عصاره گريپ فروت

بهترين ژل شستشوي صورت

ژل پاك كننده دتوكس پايو با عصاره گريپ فروت رتبه دوم را ميان انواع ژل هاي شستشوي صورت دارد اين محصول حاوي آنتي اكسيدان بوده و يك ژل پاك سازي عمقي پوست با خاصيت كنترل چربي و سم زدايي مناسب براي پوست هاي نرمال،مختلط تا چرب است . ژل دتوكس پايو ، شفاف كننده و اكسيژن رسان است و تقويت كننده سد دفاعي پوست با اثر پروبيوتيك Bioecolia مي باشد . عصاره گريپ فروت به دليل داشتن خواص عالي در بسياري از لئازم ارايشي بهداشتي استفاده ميشود.

۳ – بهترين ژل شستشوي صورت | ژل كراكنيل دوكري

 

ژل كراكنيل دوكري

ژل كراكنيل دوكري رتبه سوم را در ميان ژل هاي شستشوي صورت به خود اختصاص داده است اين ژل يك شوينده مناسب پوست هاي چرب و جوش دار است يك ويژگي كه اين ژل دارد اين است كه مناسب صورت و بدن است . ژل كراكنيل ، داراي لايه بردار و عوامل تنظيم كننده ترشح چربي است و يك رطوبت رسان عالي محسوب مي شود . ميدانيم كه اگر پوست رطوبت مناسب داشته باشد كمتر چروك ميشود.

۴ – بهترين ژل شستشوي صورت | شوينده پوست چرب كلاريفايينگ مورد

كلاريفايينگ مورد

شوينده پوست چرب كلاريفايينگ مورد رتبه چهارم را در فهرست بهترين شوينده پوست چرب به خود اختصاص داده است اين ژل حاوي AHA و گليكوليك اسيد است و مناسب پوست هاي چرب و آكنه اي ست . اين شوينده استثنائي ، داراي اثر ماندگاري فوق العاده اي ست و حتي پس از شستشو با آب نيز باقي مي ماند . اين شوينده ، شوينده اي قوي در درمان و پيشگيري از آكنه مي باشد .اثر ماندگاري بلند مدت اين ژل جايگاه ويژه اي به ان داده است.

۵ – بهترين ژل شستشوي صورت | ژل شوينده فاقد صابون كلينانس اون

كلينانس اون

ژل شوينده فاقد صابون كلينانس اون كه در جايگاه پنجم در فهرست بهترين شوينده هاي پوست چرب قرار گفته است يك محصول استثنائي است . اين پاك كننده و شوينده فاقد صابون ، مناسب صورت و بدن است و يك شوينده مناسب جهت پوست هاي چرب ، مختلط ، جوش دار و آكنه اي است . اين محصول ، مكمل درمان انواع آكنه و كنترل چربي پوست و مناسب براي اصلاح صورت آقايان داراي پوست چرب با دارا بودن تركيب انحصاري Glyceryl Laurate با عملكرد سه گانه آنتي باكتريال اختصاصي روي P.Acnes ضد التهاب و كنترل چربي ( به واسطه مهار آنزيم ۵ آلفا ردوكتاز و مهار تكثير سبوسيت ها يا سلول هاي مولد چربي ) است . ژل كلينانس اون ، ضد التهاب و كنترل كننده چربي با اثر سينرژيسم زينك گلوكونات ( آنتي ليپاز و ضد التهاب ) و Glyceryl Laurate مي باشد . اين شوينده فوق العاده ، رطوبت رسان ، رفع كننده كدري ، و تامين كننده املاح مورد نياز پوست با داشتن آب اون مي باشد .همچنين اين ژل حاوي ضد قارچ و ضد باكتري است و غير جوش زا Non-Comedogenic, هايپو آلرژنيك Hypo Allergenic مي باشد.

۶ – بهترين ژل شستشوي صورت | ژل پاك كننده پوست چرب و مختلط ساسكين

ساسكين

ژل پاك كننده پوست چرب و مختلط ساسكين رتبه ششم را در فهرست بهترين شوينده پوست چرب به خود اختصاص داده است اين ژل خاصيت هاي فوق العاده اي دارد مثلا تركيبات گياهي فوق العاده در اين محصول باعث شفافيت و سلامت طبيعي پوست شما ميشود همچنين اين ژل ، پاك كننده و از بين برنده آلودگي پوست ، چربي اضافي و سلول هاي مرده پوست است و ترشح چربي را متعادل كرده و با دارا بودن ضد قارچ و ضد باكتري از رشد باكتري و ايجاد آكنه جلوگيري مي كند .

۷ – بهترين ژل شستشوي صورت | ژل پاك كننده پوست چرب و مختلط دكلره

 ژل پاك كننده پوست چرب و مختلط دكلره

و اما ژل پاك كننده پوست چرب و مختلط دكلره در رتبه هفتم بهترين شوينده پوست چرب قرار دارد اگر از اين ژل استفاده كنيد درواقع قدم اول را براي مراقبت از پوست چرب خود برداشته ايد. زيرا اين ژل پاك كننده و متعادل كننده چربي بوده و مناسب براي پوست هاي چرب و مختلط است . اين كف ژل چربي اضافي ناخالصي ها و آلودگي هاي ناشي از مواد آرايشي و پوسته هاي خشك سطح پوست را پاك ميكند وچهره شما را با طراوت و تميز ميكند . استفاده از آن به از بين بردن لك هاي پوستي كمك ميكند و باعث ميشود شما پوستي شاداب صاف و بدون لك داشته باشيد.

برچسب ها: , , , , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۳:۴۶ | نويسنده : مهندس علي

كاشت مو در گرگان , قيمت و هزينه كاشت مو طبيعي در گرگان

كاشت مو در گرگان , كاشت مو , هزينه كاشت مو در گرگان , كاشت مو طبيعي در گرگان وهزينه آن : امروزه در همه نقاط دنيا ترميم و كاشت مو بسيار پرطرفدار شده است در ايران اين عمل زيبايي بسيار رواج پيدا كرده و طرفداران خاص خود را دارد .يكي از شهر هايي كه از اين روش براي درمان افرادي كه دچار كم پشتي مو شده اند استفاده مي شود شهر گرگان است .در اين مقاله قصد داريم در مورد كاشت مو در گرگان ، كاشت مو طبيعي در گرگان و هزينه آن صحبت كنيم .

گرگان از شهر هاي شمالي ايران است ودر استان گلستان واقع شده وداراي آب وهوايي معتدل است اما تابستان هايي بسيار گرم وشرجي دارد .

كاشت مو در گرگان


اين روز ها در سطح شهر مراكز متعدد كاشت مو طبيعي وجود دارد  افرادي كه دچار ريزش مو شديد شده اند و نياز به استفاده از امكانات اين مراكز را دارند دنبال مركز مطمئن ،خوب و ارزان قيمت مي باشند .متخصصين ما در كلينيك ليزر مو ،آماده ارائه خدمات در زمينه ي كاشت مو و ترميم مو هستند .در اين كلينيك در جلسات مشاوره متخصصان بهترين روش درمان ريزش مو را پيشنهاد مي دهند .ما با بهره‌گيري از متخصصان زيبايي و همينطور برترين و به روز ترين امكانات كاشت مو، بار ديگر زيبايي را به موهاي شما باز مي‌گردانيم .

در اين مركز امكان مشاوره تلفني رايگان جهت كاشت مو براي آقايان وخانم ها وجود دارد  .

كاشت مو طبيعي در گرگان وهزينه آن

كاشت مو طبيعي در گرگان و هزينه آن

كاشت مو طبيعي در گرگان و هزينه آن

كاشت مو براي فرد زيبايي ،جواني ،اعتماد بنفس و…همراه دارد اما رسيدن به اين هدف نيازمند پرداخت هزينه است .هزينه كاشت مو براي هر فرد متفاوت است مي تواند اندك يا سرسام آور باشد .تعداد فوليكول هاي مو مورد استفاده ، سابقه كاري وتجربه متخصص مربوطه ، امكانات مركز در بر مقدار هزينه تاثير مي گذارد . البته اكثر افراددنبال كيفيت برتر هستند و حاضرند همه هزينه آن را نيز بپردازند .

همان طور كه قبلا اشاره كرديم در سراسر جهان مراكز مختلفي در زمينه ترميم مو و كاشت مو فعاليت مي كنندخيلي از ايراني ها براي درمان كم پشتي مو خود با انجام هزينه هاي بسيار به اين مراكز مي روند در حالي كه با هزينه اي بسيار كمتر و نيز صرف وقت كمتر مي توانند همين درمان را در مراكز وكلنيك هايي كه در شهر هاي مختلف كشورمان است انجام دهند  و مجددا صاحب موهايي زيبا و طبيعي شوند .

هر فردي نسبت به ميزان ريزش مويش نيازمند تعداد تارمو متفاوتي است تا طاسي و كم پشتي موي سرش برطرف شود . در كلينيك كاشت موهزينه كاشت هر تار مو به صورت تقريبي ۳۰۰ تومن است البته هزينه كاشت مو به مولفه هاي گوناگوني همچون جنس پوست سر و مقدار طاسي مربوط است. اگر شما هنگام مراجعه به كلينيك نحوه آشنايي با اين مركز را سايت كلينيك ليزر مو معرفي كنيد از تخفيف ويژه اي برخوردار مي شويد .

برچسب ها: , , , , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۱:۰۴ | نويسنده : مهندس علي

درمان دارويي ريزش مو با محلول ماينوكسيديل ، عوارض ، مزيت ها و نحوه مصرف

قرص ماينوكسيدل , درمان دارويي ريزش مو با محلول ماينوكسيديل ، عوارض ، مزيت ها و نحوه مصرف , درمان ريزش مو با ماينوكسيدل   : ماينوكسيديل در ابتدا قرصي براي درمان فشار خون بالا بوده است و مانند همه داروهاي ديگر عوارضي داشته ، عارضه جانبي اين دارو رشد موهاي زايد است . دانشمندان با توجه به عوارض اين قرص طبق تحقيقاتي موفق به توليد كرم موضعي ماينوكسيديل شده اند تا براي درمان ريزش مو بتوان از آن استفاده كرد . در كشور هاي پيشرفته تر علاوه بر توليد موضعي اين دارو آن را به شكل فوم نيز توليد مي كنند تا افرادي كه از ريزش مو رنج مي برند از آن استفاده كنند .

ماينوكسيدل

ريزش مو به شكل الگوهاي مختلفي اتفاق مي افتد الگوي ريزش آقايان ، الگوي ريزش خانم ها ، ريزش مو سكه اي ، تقويت مو پس از كاشت و حتي ريزش مو در اثر شيمي درماني , كه اين الگوهاي ريزش معمولا باهم متفاوت است . محلول ماينوكسيديل موضعي براي درمان ريزش مو در همه آنها استفاده مي شود . به خاطر داشته باشد كه ماينوكسيديل يك درمان طبيعي براي ريزش مو است و امكان رفع اين مشكل به صورت كامل وهميشگي وجود ندارد چون اگر مصرف اين دارو توسط بيمار در برهه اي از زمان متوقف شود به احتمال زياد موهاي رشد كرده در سر بيمار كه نتيجه مصرف دارو بوده در طول حداكثر سه ماه رفته رفته دچار ريزش شده و به رشد خود ادامه نخواهد داد .

همه چيز در مورد داروي ماينوكسيديل

همانطور كه قبلا ذكر شد در گذشته ماينوكسيديل دارويي بوده كه پزشكان براي درمان فشار خون بالا,آن رابه صورت خوراكي براي بيماران شان تجويز مي كردند .امروزه از ماينوكسيديل به صورت موضعي براي درمان طاسي وجلوگيري از ريزش مو استفاده مي شود. .

ماينوكسيديل قبل از اينكه به صورت موضعي براي درمان طاسي وريزش مو مردانه به كار گرفته شود به صورت قرص خوراكي براي درمان مشكلات خوني جهت پايين آوردن فشار خون بالا مورد استفاده قرار مي گرفته .اين دارو براي درمان الگوي ريزش مردانه يا به اصطلاح آندروژنتيك مورد تاييد سازمان غذا ودارو آمريكا قرار گرفت .دانشمندان طي تحقيقاتي بر روي قرص خوراكي ماينوكسيديل دريافتند كه اين دارو داراي عوارض جانبي فراواني از جمله رشد مو ناخواسته مي باشد بنابرين به اين نتيجه رسيدند كه از اين دارو مي توان به صورت موضعي براي بازيابي كامل رشد مو وبرگرداندن زيبايي اوليه موي سر استفاده كرد .

نكاتي در استفاده از محلول ماينوكسيديل

محلول ماينوكسيديل نيز مانند هر داروي ديگري براي برخي افراد آلرژي زا است . اشخاصي كه واكنش غيرعادي يا آلرژيك به داروي ماينوكسيديل يا پروپيلن گليكول (يك ماده شيميايي غيرفعال در محلول ماينوكسيديل) دارند،بهتر است از اين محلول استفاده نكنند.همچنين افرادي كه سابقه حساسيت به مواد نگه دارنده ورنگ مو دارند در خطر حساسيت به اين ماده هستند.

اشخاصي كه از كورتيزون يا داروهاي مانند كورتيزون (كورتيكو استروئيد)، وازلين، يا ترتينوئين روي سر خود استفاده مي‌كنند، بايد پيش از استفاده ماينوكسيديل با پزشك معالج خود صحبت و مشورت نمايند. در حقيقت استفاده از هر يك از اين داروها به همراه ماينوكسيديل مي‌تواند سبب جذب بيش از حد دارو توسط بدن شده و ريسك مشاهده عارضه هاي جانبي را افزايش دهد. علاوه بر اين، اشخاص دچار مشكلات يا التهاب پوست سر همچون آفتاب‌سوختگي نيز احتمال دارد در نتيجه مصرف اين دارو با مشكلات مشابه مواجه شوند.

به عنوان يك داروي خوراكي، ماينوكسيديل تجويز شده براي فشار خون بالا مي‌بايست فقط تحت نظارت پزشك مصرف شود تا به اين ترتيب مقدار زيادي از دارو توسط بدن جذب نشود. در حقيقت مصرف مقادير بيش از حد اين دارو مي‌تواند شدت علائم مشكل را تشديد كرده و عارضه هاي جانبي همچون افزايش فشار خون را براي بيمار به همراه داشته باشد.

دقت كنيد كه اثرات ناشي از مصرف داروي ماينوكسيديل مي‌تواند از طريق شيردهي از مادر به كودك منتقل شود. پس، خانم ها شيرده نبايد از اين دارو استفاده كنند.

شرح مشخصات محلول ماينوكسيديل

ماينوكسيديل به صورت محلول موضعي حاوي ۲% يا ۵% پروپيلن گليكول مي‌باشدكه به عنوان درماني براي ريزش مو شناخته مي شود پروپيلن موجود در محلول باعث مي شود تا دارو به صورت كامل در پوست سر ماليده شده وجذب شود .از سال ۲۰۰۱، محلول ۵% اين دارو جهت درمان ريزش موي آقايان مورد تاييد سازمان غذا و داروي آمريكا قرار گرفته است. بر اين اساس تقريباً ۱ ميلي‌ليتر محلول ماينوكسيديل بايد روزانه بوسيله سر انگشتان يا وسيله تميزي بر روي پوست سر ماليده شود . روش ماليدن اين محلول بدين ترتيب است كه بايد در مركز پوست س ريخته شود وبه اطراف ماليده شود .

موثر بودن داروي ماينوكسيدل براي درمان ريزش مو

براي اينكه محلول ماينوكسيديل استفاده شده در پوست سر موثر واقع شود بايد محل مورد نظر تميز وخشك باشد .

مراقبت‌هاي پس از درمان با ماينوكسيدل

پس از استفاده از اين محصول براي اينكه دست‌ ها و بقيه نقاط بدن كه شخص نمي خواهد رويش مو درآن قسمت از بدن اتفاق بيفتد اگر به محلول آغشته شده باشند ,بلافاصله با آب بايد شسته شوند. براي اينكه دارو موثر واقع شود بايد به مدت دوتا چهار ساعت بر روي پوست سر گذاشته شود وبعد در معرض هواي آزاد قرار گيرد تا به صورت طبيعي خشك شود (نه با سشوار وساير وسايل گرمايشي ) تا دارو به صورت كامل جذب پوست شود ودر اين مدت نبايد شخص از كلاه استفاده كند يا سرش را روي بالش قرار دهد چون در اين صورت دارو بر روي لباس وبالش فرد ريخته واز اين طريق ساير نقاط بدن كه رويش مو در آن لازم نيست هم درگير مي شوند . به اين ترتيب وقتي فرد از اين دارو استفاده مي كند حداقل ۴ ساعت بايد از شستن سرش خودداري كند .

نحوه استفاده از داروي ماينوكسيدل

نتيجه هاي عادي اين دارو در پيشگيري از ريزش مو

اثر بخشي داروي موضعي ماينوكسيديل بر درمان طاسي سر از ساير قسمت هاي بدن بيشتر است . همانطور كه اثر ساير دارو ها هم بر اشخاص مختلف يكسان نيست اثر بخشي ماينوكسيديل هم بر همه افراد يكسان نيست در درمان بعضي افراد كاراتر است . تحقيقات كلينيكي انجام شده بر روي اثربخشي اين دارو معلوم ميكند اثر درماني حدود ۴۸% اين محلول براي برطرف كردن طاسي با الگوي آقايان است كه رشد متوسط تا متراكم مو را در منطقه هاي تحت درمان به همراه دارد نتيجه هاي حاصل از اين بررسي‌ها همچنين نشان دهنده رشد موي محدود در نتيجه مصرف اين دارو در بين ۳۶% اشخاص است. اين شرايط در حالي است كه ۱۶% اشخاص بهبود معين در شرايط رويش موي خود در نتيجه مصرف اين دارو را مشاهده نكرده‌اند. لازم به ذكر است . البته تحقيقات ثابت كرده است كه دارو بر روي آقايان وخانم ها اثر يكساني دارد .

محلول ماينوكسيدل براي درمان ريزش مو

در همه افراد اعم از آقايان يا خانم ها ،زماني اثر واقعي دارو ديده مي شود كه فرد به صورت منظم به مدت ۴ ماه از اين دارو استفاده كرده باشد . البته اولين نشانه مصرف اين دارو سه ماه پس از مصرف مشاهده مي شود و در اين مدت ريزش مو فرد به صورت قابل ملاحظه اي كمتر مي شود واين موضوع مشهود است .

در زمان رشد مجدد مو نخستين موهاي رشد كرده در محلي كه مورد درمان واقع شده به احتمال زياد نرم مي باشند وخيلي از آنها قابل ديدن نيستند .اين شرايط براي بيماران مختلف متفاوت است براي برخي بيماران، مي‌تواند نشان دهنده موثر بودن درمان است ودر ساير اشخاص ، احتمال دارد رشد مجدد مو با رنگ و ضخامت مشابه ساير موها بر روي سر شروع شود.

محلول ماينوكسيديل و ميزان اثربخشي آن بر رويش موي صورت و ريش

تحقيقات انجام شده مشخص كرده است كه رويش مو صورت و ريش با استفاده از محلول ماينوكسيديل تنها در بعضي افراد امكان پذير است . با اينكه اين روش براي همه افراد موثر نيست اما روشي مطمعن وبسيار موثر براي درمان ريزش مو  قسمت ريش وسبيل است .البته رويش مو به شرطي امكان پذير است كه در محل مورد نظر پياز مو وجود داشته باشد. اگر پياز مو وجود نداشته باشد امكان رشد مو وجود ندارد ودرمان اين گونه افراد استفاده از روش كاشت مو است.

عوارض مصرف محلول ماينوكسيديل

مصرف هر دارويي عوارضي دارد ، پزشك با توجه به فوايد و البته با در نظر گرفتن عوارض هر دارو آنها را براي بيمار تجويز مي كند مهمترين عارضه مصرف ماينوكسيديل ايجادحساسيت و احساس خارش و التهاب پوستي در منطقه تحت درمان است. علاوه بر اين رشد مجدد ناخواسته مو احتمال دارد در منطقه هاي اطراف نقاط تحت درمان يا محل‌هايي كه دارو به صورت ناخواسته چندين بار به آن‌ها رسيده، اتفاق بيفتد .اين رشد ناخواسته مو به خصوص در مورد خانم ها ناراحت كننده است زماني كه خانم از محلول ماينوكسيديل در ناحيه صورت خود استفاده كند .گفتني است كه التهاب واحساس خارش ناشي از مصرف محلول ماينوكسيديل بعد از گذشت حدود دو هفته كم كم فروكش مي كند اگر اين عوارض بعد از گذشت اين مدت همچنان باقي ماند توصيه مي كنيم با پزشك معالج مشورت كنيد.

ساير عوارض ناشي از مصرف محلول ماينوكسيديل در بدن كه در نتيجه جذب بيش از حد دارو بروز مي كند عبارتست از:

 • افزايش يا كاهش قدرت بينايي و تاري ديد
 • درد در منطقه سينه
 • فشار خون خيلي پايين
 • كم شدن ميل جنسي
 • ضربان قلب نامرتب يا سريع
 • لايه لايه شدن پوست
 • سردرد
 • گيجي و سردرگمي
 • بي‌حسي يا سوزش دست‌ها، پاها، يا صورت
 • ناتواني و ضعف محدود يا كامل
 • بالا رفتن سريع وزن
 • تورم دست‌ها، پاها، يا صورت

البته بروز بعضي از اين عوارض بسيار نادر هستند و همه عوارض باهم در يك شخص ديده نمي شود .

برچسب ها: , , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۸:۳۴ | نويسنده : مهندس علي

كاشت مو به روش FCI , قيمت و هزينه كاشت مو به روش fci

كاشت مو به روش FCI , قيمت و هزينه كاشت مو به روش fci : مو در زندگي تاثير زيادي دارد حتي مي تواند در روابط اجتماعي بين انسان ها تاثير گذار باشد نداشتن مو باعث ميشود فرد از اعتماد به نفس كافي برخوردار نباشد و اين باعث ميشود فرد نتواند در جامعه نقش خوبي را ايفا كند بنابه اين دلايل هميشه افراد سعي دارند از ريزش مو جلوگيري كنند ولي اگر به دلايلي مو هاي خود را از دست دهند مي توانند به راحتي با انواع روش هاي كاشت مو داراي موي طبيعي شوند.

كاشت مو به روش fci

يكي از اين روش ها كاشت مو به روش FCI است كه در اين روش مو ها را از پوست سر برميدارند و در آزمايشگاه ان ها را تكثير ميكنند و بعد انها را در سر فرد استفاده مي كنند.

در اين روش قصد دارند تعدادي از موهاي پشت سر فرد را گرفته و سلول هاي زاياي ريشه مو را از آن ها جدا كنند . سپس اين سلول ها را در محيط كشت آزمايشگاه تكثير كنند بطوريكه تعداد آنها به صدها هزار برسد و در ضمن آنها را با عناصر ديگر تركيب كنند تا قدرت رشد آنها افزايش پيدا كند. بعداً اين سلول ها به صورت زير جلدي در نواحي طاس تزريق كنند تحقيقاتي در اين باره انجام ميشود و فعلا در حد تحقيقات و آزمايشگاه بوده و كاربرد عملي پيدا نكرده است.

در اين روش سلول هايي كه به ناحيه مشخصي از سر فرد تزريق ميشود تبديل به مو هاي جديد ميشوند و طاسي را از بين ميبرند. همچنين مي تواند هم براي رشد و ضخيم شدن مجدد موهاي ضعيف شده قبلي فرد مورد استفاده قرار گرفته و هم باعث رشد موهاي جديد در مناطق كاملاً طاس و بدون مو گردد. اين روش كاشت به روش FCI معروف است.

در كاشت مو به روش FCI مي توان در يك فرد كاملا طاس كه فقط داراي تعداد اندكي مو در پشت سرش است يك سر پر مو ايجاد كرد زيرا اينكه در اين روش محدوديت تعداد موهاي قابل كاشت وجود ندارد با اين متد مشكل خانم هايي كه داراي ريزش مو شديد و گسترده هستند نيز حل ميشود زيرا مي توانند كاشت انجام دهند اما همان طوري كه در مطالب بالا اشاره كرديم هنوز تا مرحله عملي شدن اين روش راه زيادي مانده است.

در متد FCI از موي نواحي ديگر (بجز پشت و اطراف سر) مثلا ريش، زيربغل، منطقه تناسلي، سينه، پشت، شكم و دست و پا هم مي تواند به عنوان منطقه دهنده مو براي كاشت در ناحيه سر نيز استفاده كرد.

كاشت مو به روش fci

موهاي مناطق مختلف بدن داراي تفاوت هاي ساختاري و اساسي با يكديگربوده و لذا نمي توان از موي هر ناحيه از بدن بجاي موي سر استفاده كرد. بهترين مو براي كاشت درمناطق طاس سر، موي ناحيه مشخصي ازپشت و اطراف سرمي باشد. موهاي نواحي ديگراگرچه ازنظرتئوري مي توانند مورد استفاده قرارگيرندولي به دلايل زيادي نمي توان استفاده كرد كه به چند مورد از ان ها اشاره مي كنيم:

 • رشد موهاي نواحي ديگرنسبت به موهاي سراغلب كمتراست ، اين موها معمولاً نازك و داراي رنگدانه كمي بوده و بطوركلي از نظرمشخصات رشدي و ظاهري تفاوت هاي زيادي با موهاي سرداشته و لذا عمدتاً مناسب كاشت مو در سرنمي باشند. و نمي تواند مانند موي سر طبيعي عمل كنند.
 • برداشت مو از نواحي ديگر بدن براي بيمار بسيار مشكل و دردآور بوده و ناراحتي زيادي ايجادمي نمايد.و باعث ناراحتي بيمار ميشود.
 • ميزان هرزرفتن (پِرت) موهاي نواحي ديگرهم در زمان برداشت و هم درحين كاشت نسبت به موهاي پشت سربالاتراست.
 • اسكار(جوشگاه) محل برداشت مو از نواحي ديگر برخلاف پشت سر(كه درزيرخواب موهاي بالاي محل برداشت مخفي مي شود) مخفي نشده لذا هميشه آشكاراست.

با توجه به دلايل فوق براي اينكه نتيجه مطلوبي بدست ايد بهتر از هميشه ازموهاي پشت سربه عنوان بانك مو استفاده نماييم . البته در برخي موارد از ساير قسمت هاي بدن مو برداشت ميشود.

آيا در كاشت مو به روش FCI مي توان از موي افراد ديگر استفاده كرد؟

خير به دليل اينكه خصوصيات بافتي و سيستم ايمني در همه انسان ها متفاوت است نمي توان از موي افراد ديگر استفاده كرد زيرا در اين صورت كاشت پس زده خواهد شد.

در اين صورت در ذهن برخي از افراد سوال پيش مي ايد كه چرا مي توان در ساير جراحي ها مثل پيوند كليه قلب و غيره از عضو افراد ديگر استفاده كرد؟ ما ميدانيم كه در ساير جراحي ها نيز احتمال پس زده شدن عضو افراد ديگر وجود دارد به همين دليل پزشك جراح سيستم ايمني فرد را در هنگام پيوند به حداقل ميرساند و سعي مي كنند بافت و سيستم ايمني فرد عضو دهنده شباهت زيادي با بافت و سيستم ايمني فرد عضو گيرنده داشته باشد هچنين بيمار تا اخر عمر مجبور است براي جلوگيري از پس زده شدن پيوند داروهاي ضدسيستم ايمني مصرف كند. كه اين دارو ها عوارض زيادي دارد از جمله ريزش مو ولي بيمار بدليل اينكه نياز زيادي به عضو پيوندي دارد مجبور است دارو ها را مصرف كند و عوارض ان را تحمل كند.

برچسب ها: , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۶:۰۰ | نويسنده : مهندس علي

انواع داروها براي درمان ريزش مو و تقويت مو

انواع داروها براي درمان ريزش مو و تقويت مو : مو يكي از اعضاي تاثير گذار در چهره و زيبايي فرد مي باشد . در اين ميان عده اي به ريزش مو ميتلا هستند . و ادامه دار شدن اين مشكل باعث نگراني اين افراد شده است . بايد بگوييم كه با وجود انواع داروها براي درمان ريزش مو و تقويت مو ديگر جاي هيچ گونه نگراني وجود ندارد . در ادامه ي اين مقاله قصد داريم به معرفي انواع داروها براي درمان ريزش مو و تقويت مو بپردازيم .

اگر شما هم به مشكل ريزش مو مبتلا هستيد ، مي توانيد به كلينيك ليزر مو مراجعه كنيد . متخصصين در كلينيك كاشت مو ، داراي تخصص كافي در زمينه درمان ريزش مو بيماري هاي پوستي هستند . براي درمان ريزش مو از انواع روش هاي كاشت مو ، پي آر پي مو ، مزوتراپي و ليزر تراپي استفاده مي كنند . متخصصين ما همچنين از يكسري داروها براي پيشگيري از ريزش مو و افزايش رشد مجدد موها استفاده مي كنند .

ماينوكسيديل موضعي

 

ماينوكسيديل

ماينوكسيديل موضعي با تحريك كردن و رشد موهاي جديد از ريزش و نازك شدن موها جلوگيري مي كند . استفاده از اين دارو به افرادي كه به انواع مختلف عارضه ريزش مو از جمله ريزش موي سكه‌اي ( كه نوعي بيماري خودايمني است ، كه در اثر بروز آن سيستم ايمني بدن به بافت‌هاي سالم بدن از جمله فوليكول‌هاي مو حمله مي‌كند؛) طاسي‌هاي با الگوي مردانه و زنانه (كه با عنوان آلوپسي آندروژنتيك هم شناخته مي‌شود)؛ هيپوتريكوزيس (كه يك بيماري نادر است و در اثر آن موهاي بسيار ريزي بر روي پوست سر و بدن رشد مي‌كند ) ، بيماري تلوژن افلوويوم (كه در اثر آن موي سر به خاطر اختلال در چرخه توليد مو در بدن دچار ريزش مي‌شود؛) آناژن افلوويوم يا ريزش موي سريع (كه به علت استفاده از روش‌هاي درماني خاصي مانند شيمي درماني اتفاق مي‌افتد)؛ و نيز برخي از اشكال ريزش موي ناشي از جراحت و جاي زخم رنج مي‌برند، مناسب مي باشد .

چگونگي تاثير اين دارو براي درمان ريزش مو ، به خوبي شناخته نشده است . ولي استفاده از اين داروها براي بسياري از افراد نتايج رضايت بخشي را به دنبال داشته است . شما مي توانيد داروي ماينوكسيديل را بدون نسخه هم تهيه كنيد ، ولي توصيه ي ما به شما اين است كه براي كسب نتيجه ي اثر بخش و مطلوب با يك متخصص مو مشاوره داشته باشيد . پزشك متخصص پوست و مو ، بعد از برگزاري جلسه ي مشاوره و مشاهده ي موهاي شما ، مي تواند علت ريزش مو را تشخيص داده و غلظت مناسبي از داروي ماينوكسيديل (۲ درصد يا ۵ درصد) را براي شما تجويز كند . همچنين متخصص مو ، نحوه ي صحيح استفاده از اين دارو را به شما خواهد گفت .

معمولا داروي ماينوكسيديل به شكل كف يا مايع توليد مي‌شود. براي كسب نتيجه ي دلخواه ، اين دارو بايستي دو بار در روز و به طور مستقيم روي پوست سر ماليده شود . براي ضخيم و پرپشت شدن موها ، به زماني حدود ۴ ماه تا يك سال نياز مي باشد . ممكن است شما در اوايل دوره مصرف اين دارو، ريزش موي بيشتري داشته باشيد و حتي اين ريزش مو تا يك يا دو ماه بعد ممكن است ادامه داشته باشد .

متخصص مو ، بعد از گذشت ۶ ماه روند پيشرفت درمان و تأثير دارو را ارزيابي مي‌كند. پزشك براي اين كار عكس‌هاي فعلي موي سر شما را با عكس‌هايي كه در شروع دوره درمان گرفته شده است، مقايسه مي‌كند و همچنين تعداد تار موهاي جديد در واحد سطح پوست سر را شمارش مي‌كند. در صورتي كه نتايج كسب شده مورد رضايت شما باشد ، شما مي توانيد مصرف اين دارو را تا زماني كه لازم باشد ، ادامه دهيد . در صورت توقف مصرف دارو ، ممكن است ريزش شديد مو دوباره شروع شود .
استفاده از داروي ماينوكسيديل به ندرت داراي عوارض بوده ، برخي از اين عوارض عبارتند از : قرمزي و حساسيت پوست سر و رشد مو در صورت .

فيناسترايد خوراكي

فيناسترايد خوراكي براي درمان ريزش مو با الگوي مردانه و زنانه يا همان آلوپسي آندروژنتيك داروي مناسبي مي باشد . مصرف اين دارو بت تحريك و رشد موهاي جديد ، سرعت ريزش موها را كاهش داده و موها را تقويت مي كند . اين دارو با جلوگيري از توليد هورمون از بين برنده فوليكول هاي مو ، از ريزش مو جلوگيري مي كند . براي اثربخشي بيشتر اين دارو ، بهتر است روزانه و سر ساعت مصرف شود . براي مشاهده ي نتيجه ي حاصل از مصرف داروي فيناسترايد حدود ۴ ماه الي يك سال زمان نياز است ، و معمولا بعد از گذشت ۴ ماه رشد موها بيشتر مي شود .

بعد از گذشت حدود ۶ ماه ، پزشك متخصص روند درمان را مورد ارزيابي قرار مي دهد ، تا از مفيد بودن ادامه ي مصرف دارو اطمينان حاصل كند . در صورت كسب نتايج مطلوب مي توان دارو را تا رسيدن رشد و تراكم موها به حد مطلوب ادامه داد . ولي با توقف مصرف دارو ممكن است ؛ ريزش مو دوباره شروع شود .

داروي فيناسترايد به ندرت داراي عوارض مي باشد ، كه برخي از آن ها عبارتند از اختلال نعوظ و افسردگي .

داروهاي آنتي‌آندروژن

داروهاي آنتي‌آندروژن‌ها فعاليت هورمون‌هاي آندروژن را متوقف مي كنند . آندروژن‌ها هورمون‌هاي جنسي هستند كه با تخريب فوليكول‌هاي مو ، به موها صدمه زده و باعث ريزش مو مي شوند . داروهاي آنتي‌آندروژن همچنين قادرند ، ريزش مو با الگوي زنانه كه با عنوان آلوپسي آندروژنتيك نيز شناخته مي‌شود را در خانم‌ها متوقف كنند.

براي تهيه ي داروهاي آنتي‌آندروژن نياز به نسخه پزشك مي باشد . اين داروها شامل اسپيرونولاكتون و كنتراسپتيوها يا همان قرص‌هاي ضد بارداري حاوي استروژن مي باشند . تاثير داروهاي آنتي‌آندروژن معمولاً حدود ۴ ماه بعد از شروع مصرف ظاهر مي شود . استفاده از اين دارو به صورت درازمدت براي جلوگيري از ريزش مجدد موها ضروري است .

عوارض ناشي از مصرف داروهاي آنتي‌آندروژن ، شامل اختلال در سيكل قاعدگي و خواب‌آلودگي است . بانواني كه قصد باردار شدن دارند ، نبايد از اين داروها استفاده كنند .

داروهاي كورتيكواستروئيد

كورتيكواستروئيد

علت برخي از انواع ريزش مو بيماري‌هاي خودايمني مي‌باشد . درمان اين گونه موارد متفاوت از درمان ريزش مو ناشي از اختلالات هورموني مي باشد .بيماري خودايمني به شرايطي گفته مي‌شود كه در پي آن، سيستم ايمني بدن به بافت‌ها و اندام‌هاي سالم از جمله به پوست و فوليكول‌هاي مو حمله كرده و در برخي موارد فوليكول‌هاي سالم مو را به طور كامل از بين مي‌برد.

استفاده از داروهاي كورتيكواستروئيدي براي درمان بيماراني كه به ريزش موي سكه‌اي (آلوپسي آره آتا)، ليكن پلان و لوپوس اريتماتوي دسكوئيد دچار هستند ، مناسب مي باشد . اين داروها سيستم ايمني بدن را سركوب كرده و اثرات ناشي از بيماري‌هاي خودايمني را مختل كرده و باعث رشد مجدد موها مي شوند . استروئيدها به صورت محلول‌هاي خوراكي يا تزريقي توليد مي‌شوند و براي تهيه آنها حتماً به نسخه پزشك نياز است. بعد از مراجعه پزشك متخصص مو بهترين داروي كورتيكواستروئيدي و روش استفاده ي آن را بر اساس سن شما و شدت علائم عارضه تعيين مي‌كند .

استفاده از يك كرم استروئيدي موضعي بر روي پوست سر يا بدن در محل بروز علائم عارضه ، براي كودكان مبتلا به عارضه ريزش موي سكه‌اي مناسب است . در بزرگسالان ممكن است كه متخصص مو، داروي استروئيدي را به پوست سر يا بدن تزريق كند. در هر جلسه درماني ممكن است تا ۸۰ تزريق در محل لكه‌هاي طاسي انجام شود.

جلسات درماني با داروهاي استروئيدي هر ۴ تا ۶ هفته يك بار مي باشد . نتيجه ي حاصل از استفاده از اين داروها ، و رشد مجدد موها از يك تا دو ماه بعد از شروع درمان مي باشد . پزشك متخصص مو ، نوع خوراكي اين داروها را در مواردي كه موهاي شما رشد نكند و يا شما نتوانيد سوزن‌هاي مورد استفاده براي تزريق استروئيد را تحمل كنيد، براي مدت ۸ تا ۱۰ هفته برايتان تجويز مي كند. در صورت عدم مشاهده ي نتايج قابل محسوس بعد از حدود ۶ ماه روند درمان بايستي متوقف شود .

داروهاي كورتيكواستروئيد موضعي و تزريقي خالي از عوارض نمي باشند . برخي از عوارض جانبي ناشي از مصرف اين داروها عبارتند از : حساسيت و خارش پوست سر كه مي‌تواند منجر به زخم شدن آن شود، نازك شدن پوست سر و قرمزي يا پُف كردن صورت مي‌باشد. همچنين مصرف نوع خوراكي اين داروها ممكن است ، سيستم ايمني بدن را تضعيف كرده و توانايي بدن در مبارزه با عفونت‌هاي ويروسي يا باكتريايي را كاهش دهد .

داروهاي ضد قارچ

همانگونه كه قبلا نيز اشاره كرديم ، ريزش مو علت ها و دلايل مختلفي دارد . در صورتي كه متخصص مو تشخيص دهد كه ، ريزش موي شما به علت يك عفونت قارچي به نام تينه‌آ كپيتيس يا طاسي با الگوي كرم حلقوي ringworm) ) مي باشد، يك داروي ضد قارچ برايتان تجويز مي‌كند . اين دارو را بايستي به صورت خوراكي و هر روز مصرف كنيد. يك الي دو ماه زمان براي مشاهده نتايج و آثار مصرف اين دارو نياز است ، و درمان با اين دارو هم تا از بين رفتن كامل قارچ و معمولا تا چندين ماه بايد ادامه داشته باشد . در صورتي كه بعد از بروز علائم ، بلافاصله درمان شروع شود ، رشد مجدد موها نتايج بسيار خوبي به همراه خواهد داشت .

مصرف داروهاي ضد قارچ داراي يكسري عوارض جانبي مانند خارش و جوش‌هاي پوستي، اسهال و درد شكمي (معده) مي باشد.

ساير داروها

براي درمان بسياري از انواع ريزش مو و كسب نتايج دلخواه بايستي از تركيبي از داروهاي مختلف براي درمان استفاده كرد . در برخي موارد ممكن است متخصص مو ، براي جلوگيري از هجوم سيستم ايمني بدن به سلول‌هاي سالم مو داروهاي آنتي‌بيوتيك تجويز كند . همچنين ممكن است براي كاهش التهاب پوست سر داروهاي ضد مالاريا را براي شما تجويز كند. پزشك متخصص موي شما ا در مورد هر يك از اين داروها و مزايا، خطرات و عوارض احتمالي اين داروها را به طور كامل به شما توضيح مي دهد .

برچسب ها: , , , , , , , , , ,



ادامه مطلب
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ]