خرید بک لینک
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی در تهران
تور دبی
خرید توتون توتون
كلينيك ليزر موهاي زائد و جوانسازي پوست
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۷:۲۳ | نويسنده : مهندس علي

كاهش , رفع و درمان علائم يائسگي در زنان و تاثير ليزر موناليزا تاچ

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

كاهش , رفع و درمان علائم يائسگي در زنان و تاثير ليزر موناليزا تاچ : وقتي كه دوران قاعدگي به طور كامل در زنان متوقف مي شود يائسگي در زنان رخ مي دهد . گاها دوران قاعدگي متوقف شده و دوباره شروع مي شود . با اين حال يك زن اگر در طول يك سال قاعدگي نداشته باشد يائسه است . در ادامه ي اين مطلب , نكاتي در مورد يائسگي و روش هاي مناسب براي داشتن بدني , قوي و سالم , و همچنين واژن عاري از مشكلات در مدت زمان يائسگي ياداوري شده كه با رعايت آنها مي توانيد اطلاعات بيشتري در اين زمينه كسب كنيد .

درمان علائم يائسگي در زنانd

يائسگي چه زماني رخ مي دهد؟

زمان شروع يائسگي در زنان نسبت به همديگر متفاوت مي باشد. ميانگين سني زناني كه از دوران قاعدگي گذشته اند ۵۱ سال مي باشد . ولي متوسط سن يائسگي از ۴۰ الي ۵۹ بوده وهر زماني ممكن است رخ دهد . سن يائسگي بيشترزنان همانند مادرشان است . اگر دوران قاعدگي فردي قبل از موقع معين يعني قبل از ۴۰ سالگي متوقف شود . با مراجعه به پزشك مربوطه و گرفتن آزمايش خون , مشخص خواهد كرد كه فرد در دوره ي يائسگي قرار دارد ودر صورت عدم يائسگي , علت هاي ديگري را براي توقف قاعدگي پزشك دنبال خواهد كرد .

دوران يائسگي يك دوره اي است كه با مرور زمان رخ داده و در برخي از زنان چندين سال طول مي كشد . ولي اگر فردي در طول يك سال از دوران قاعگي به دور باشد نشان دهنده ي اين است كه فرد در دوران يائسه مي باشد . زناني كه با جراحي تخمدان هايشان را برداشته اند به ” يائسگي كه از جراحي ايجاد مي شود ” مبتلا مي شوند . ولي با وجود تخمدان ها در بدن و متوقف شدن دوران قاعدگي , به يائسگي كه از جراحي ايجاد مي شود مبتلا نخواهند شد .

يائسگي چه علائم ونشانه هايي دارد؟

در ماه ها و سال هايي كه به دوران يائسگي فردي انتها مي يابد ( دوران ماقبل يائسگي ) تجربه اين علائم يائسگي در زنان امكان دارد كه در زير به آنها اشاره مي كنيم

 1. نامنظم بودن دوره هاي قاعدگي
 2. خشك شدن واژن
 3. گرگرفتگي , يكي از بيشترين عوارضي كه در دوران يائسگي شيوع مي يابد گرگرفتگي است . كه در حالتي با افزايش دماي بدن و گرم شدن پوست و نهايتا با تعريق فرد , نمايان مي شود و باعث مي شود كه بانوان در دوران يائسگي با مشكلاتي مواجه شوند . پوشيدن لباس و يا لباس زير هاي تنگ و باريك , استعمال الكل , و دچار به اضطراب واسترس , كافئين ومصرف غذاهاي تند از علت هاي گر گرفتگي يائسگي مي باشند .

مواردي كه از گرگرفتگي جلوگيري مي كند عبارتند از : استفاده از لباس و يا لباس هاي زير سبك و راحت , نوشيدن تدريجي و جرعه جرعه آب يخ , فعاليت هاي ورزشي و استعمال بعضي از داروها .

از ديگر علائم و نشانه هاي يائسگي دز بانوان مي توان به موارد زير هم اشاره كرد

 1. تعريق شبانه
 2. بي خوابي و داشتن مشكلات خواب
 3. تغيردر خلق و خوي فرد
 4. افزايش يافتن وزن و كند تر شدن متابوليسم بدن
 5. خشكي پوست و كم پشت شدن آن
 6. از بين رفتن حجم سينه ها و توپري آنها .

دوران يائسگي چه عوارضي مي تواند داشته باشد؟

خطر مبتلا شدن به بيماري هاي خاصي پس از پشت سرگذاشتن يائسگي افزايش مي يابد كه نمونه هاي اين عوارض ها عبارتند از :

بيمار هاي قلبي و عروقي : كاهش يافتن سطح استروژن بدن خطرمبتلا شدن به بيماري هاي قلبي – عروقي را افزايش مي دهد دليل اصلي مرگ و مير در بانوان و همين طور در مردان , مبتلا شدن به بيماري هاي قلبي – عروقي مي باشد . با اين حال انجام دادن فعاليت هاي ورزشي بصورت كاملا منظم و رعايت كردن رژيم غذايي سالم و همچنين وزن خود را بصورت طبيعي حفظ كردن بسيار ضروري است .شما مي توانيد براي آگاهي از روش هايي كه از قلب محافظت مي كنند همچون كاهش دادن كلسترول خون و يا فشار خون بالا , با پزشك مربوطه ي خود مشورت كنيد .

پوكي استخوان : اين مشكل مي تواند باعث تضعيف و شكننده شدن استخوان و در نهايت خطر شكستگي استخوان را افزايش مي دهد . امكان دارد در مدت چند سال نخست پس از يائسگي تراكم استخوان با سرعت زيادي كاهش يابد , واين باعث مي شود كه خطر پوكي استخوان افزايش گردد .زناني كه مبتلا به پوكي استخوان در دوران يائسگي هستند گزينه ي اصلي شكستگي هاي لگن , مچ وستون فقرات خود مي باشند .

سوزش و تكرار ادرار : با كاهش يافتن قابليت رجوع يافته بافت واژن و مجري ادرار به طور همزمان و به صورت پي در پي و ناگهاني به ادرار كردن تمايل شديد داشته باشد . و به دنبال اين ها بي اختياري ادرار و يا از بين بردن ادرار در مواقع سرفه ع خنده و يا برداشتن وسايل سنگين ( بي اختياري ادرار كه با وارد شدن فششار ) طي كند . همين طور امكان دارد فرد در بيشتر اوقات به عفونت هاي دستگاه ادراري دچار شود . احتمال دارد با انجام دادن تمرينات ” كيگل ” كه موجب مي شود عضلات كف لگن به طور چشمگيري تقويت شده و استفاده كردن يك استروژن موضعي , علائم بي اختياري ادراري كاهش يابد .

عملكرد جنسي

سال هاي منتهي به دوره ي يائسگي , مشاهده ي تغييراتي در فعاليت هاي جنسي فردي امكان دارد . بيشتر زنان از از اينكه ديگر نگراني از بابت بارداري ندارند اذعان كرده اند كه از رابطه ي جنسي لذت بيشتري مي برند . كه اين نشانه ي سرد مزاجي بانوان در دوره ي يائسگي باشد . و برخي نيز به رابطه ي جنسي كمتر قبل يائسگي فكر مي كنند و حتي در مواردي از اين رابطه لذت نمي برند .

چند علت احتمالي براي تغييراتي كه در تمايلات رابطه ي جنسي زنان در دوره ي يائسگي وجود دارد كه مي توان موارد زير را نام برد .

كاهش يافتن هورمون كه ميتواند باعث خشكي واژن شده و دراحساس درد و ناراحتي رابطه ي جنسي به نوبه ي خود سهم دارد .

ميل جنسي با كاهش يافتن هورمون ها كمتر مي شود .

تعريقات شبانه , كه مي تواند اختلال در خواب و خستگي بيشتر و در نهايت نداشتن آمادگي براي رابطه ي جنسي شود . تغييرات بي منطق و احساسي و رفتاري باعث مي شود كه احساس استرس و اضطراب افزايش يافته و مانعي شود براي مانعي براي ميل جنسي مي شود .

افزايش وزن . با بالا رفتن سن در دوران يائسگي سوخت وساز بدن نيز كم مي شود و اين عامل باعث افزايش وزن با اين حال امكان دارد با اين روند به غذاي كمتر و ورزش بيشتر نياز داشته باشيد صرفا براي اينكه وزن قبلي خود را حفظ كنيد .

يائسگي يا آتروفي واژن

در بين زنان يائسه ( يائسگي طبيعي يا ثانوي ) و يا در ميان زنان كه دوره بعد از زايمان خود را سپري مي كنند يك نوع بيماري شايع به نام آتروفي واژن اتفاق مي افتد . قسمت وولوواژينال , به شدن استروژن خيلي حساس است و نتيجه آن تاثير مستقيم و قابل توجهي بر روي كيفيت زندگي بانوان مي گذارد , از جمله : خشك شدن واژن , سست شدن مخاط واژن , احساس خارش و سوزش , و احساس درد هنگام نزديكي ,

روش هاي كاهش عوارض يائسگي در زنان

يك بخش طبيعي از روند زندگي دوران يائسگي است . درمان وجلوگيري اين دوره ي امكان پذير نمي باشد . ولي در كل مي توان با انتخاب مناسب شيوه ي زندگي و روش هاي درماني مخصوص بساري از علائم ونشانه ها را مديريت كرده و باعث جلوگيري عوارض آن شد .

ليزر موناليزا تاچ : اولين درمان واژينال با ليزر براي مبارزه با اختلالات يائسگي

موناليزا تاچ يك روش درماني است به طور دايمي ماندگاري دارد . اين روش كم تهاجم بوده وبوسيله ي ليزر كه با عنوان يك روش درماني با تاثير چشمگير واثر گذاري ايده ال براي درمان عوارضي كه با كهولت سن بر بافت هاي داخلي اندام تناسلي زنان ايجاد مي شود , شناخته شده و محبوب مي باشد . اين فن آوري نوين , يكي از بهترين و به روز ترين روش هاي جوانسازي واژن به وسيله نور ليزر است . و يك تكنيك ايمن و كارامد بر طبق يك سيستم به روز معروف به SmartXider مي باشد .

روش موناليزا تاچ , به وسيله يك منبع ليزري CO2 كه نور ساطع زا منعكس مي كند , روشي بسيار مناسب و قابل اعتماد و داراي عملكردي بالاست كه مخصوص اين نوع درمان طراحي شده است . با استفاده از ليزر فركشنال مي توان به رشد دوباره ( تروفيك ) در قسمت وولو – واژن كمك مي كند . به علاوه يك درمان مناسب براي بافت هاي واژن , بعد از انجام عمل هاي جراحي كه بخاطر تومورهاي دستگاه تناسلي بانوان ( تخمدان , تخمدان , رحم , وولو و واژن ) مي باشد .

در مدت زمان يائسگي , واژن آمادگي بيشتري براي از دست دادن اندازه تورم و هيدراتاسيون بافت هاي آن است كه نتيجه آن ايجاد احساس ناخشنودي و ناراحتي واژن مي شود . بعضي از علائم شايع اين ناراحتي جسمي عبارت است از خشكي , احساس درد و سوزش در هنگام نزديكي و خارش وولو كه بيشتر اوقات باعث پايين آمدن كيفيت زندگي روزمره مي شود .

هورمون درماني

درمان با هورمون درماني به اين معني است استروژن را به تنهايي تجويز ( براي بانواني كه هيستروكومي انجام داده اند ) و يا استروژن و پروستروژن را با هم تركيب و بيشتر براي بيمران يائسه انجام مي شود كه براي جلوگيري از عارضه مربوط به آتروفي ادراري و بيشتر براي آثار منفي كم شدن ناگهاني استروژن بر روي سيستم هاي عصبي قلبي و عروقي , اسكلتي و اتونوم انجام مي شود .

در درمان به خصوص , تجويز كردن استروژن به صورت تنهايي , در ماني معروف به استروژن درماني ( ERT ) است . ۱۰% – %۲۵ از بانواني كه زير نظر هورمون درماني سيستميك قرار دارند و به علاوه از اثراتي نظير آتروفي ادراري رنج مي برند . اين عامل علاوه بر آثار بلند مدت مصارف هورمون ها , توجيهي است , بر مسئله درمان سيستميك براي بانواني كه فقط ” از عارضه واژني رنج مي برند ؛ به سختي تجويز مي شود .

درمان موضعي واژينال يا استروژن درماني ترانس درمال

معولا براي درمان آتروفي واژن از روش موضعي كمك مي گيرند . در درمان با اين روش شخص تحت درمان بايد يك كرم حاوي هورمون را به صورت مستقيم در واژن استعمال مي كند . كمك ديواره هاي واژن استروژن جذب مي شود و وارد چرخه گردش خون مي گردد , اگر اينكه از قبل براي جلوگيري جذب شدن استروژن آماده سازي شده باشد كه در اينصورت عارضه هايي از جمله احساس درد در قسمت پستان , درد در قسمت پرينه و خونريزي رحمي مي باشد كه بدون درنگ بايد به پزشك اطلاع داده شود . ممنوعيت اين نوع درمان نيز براي كساني كه سرطان مخاط رحم و خونريزي واژينال / رحمي با علت نامعلوم دارند است .

ليز كننده ها و مرطوب كننده هاي واژينال

در مواقعي كه آماده سازي استروژن مورد تائيد و يا اثري نداشته باشد , استفاده از مرطوب كننده ها و لوبريكانت هاي واژينال براي استعمال به طور موضعي و مداوم مي تواند عارضه ي مربوط به خشكي واژن را به صورت چشمگيري كاهش دهد . اين محصولات كه از تر كيب عوامل ترميم كننده و محافظ محلول در آب و داراي مواد غير هورموني ( در برابر درمان هاي هورموني ) به خصوص براي بانوان در نظر گرفته مي شود و يا براي كساني كه به دليل سرطان قلبي , در خطر حساسيت به هورمون قرار مي گيرند .

طرز كار روش موناليزا تاچ چگونه است ؟

در روش درمان با موناليزا تاچ به صورت طبيعي و بدون احساس درد بر عارضه يلئسگي غلبه مي كند . در روش با عمل نوين ليزر جوانسازي واژن به كمك كنترل با سيستم هاي كامپيوتري مناسب , با اثرگذاري موثرباعث بازسازي الياف ضعيف شده بخاطر پيري و در عين حال باعث توليد كلاژن جديد مي شود . در درمان با اين روش اندازه مخاط را مي توان تنظيم كرد , و حتي شكل آن را نيز مي توان تغيير داد و رطوبت و خاصيت ارتجاعي آن را به روش كار آمد و بدون هيچ گونه درد , بازگرداند .

D-پالس , يك فن آوري نويين و خاص است كه پيشرفته ترين و مناسب ترين روش درمان براي ديواره هاي واژن است . اجزاه تشكيل دهنده اي ديواره ها از مخاط و بافت پر ظرافت براي احيا شدن دوباره است , كه مسلما از تابش نور پالسي مناسب كه نه اولترا پالس ( بيش از اندازه ” سرد و عميق ) و نه سوپر پالس ( بيش از اندازه گرم وسطحي ) باشد بسيار لازم است . در اين نوع عمل بخش كوچي از مخاط را تبخير مي كنند كه بيشتر از ساير نقاط كراتينيزه است . پس از آن به مقداري كه مورد نيازبراي توليد حرارت است يك دناتوراسيون كافي و تحت كنترل , منتشر مي شود . در اين صورت , بدون هيچ گونه تروما و با بهره گيري از مقدار مناسبي از انرژي ليزر , بازسازي و بافت واژن تحريك مي شود .

اين درمان پيشرفته ترين درمان وولو – واژن ناميد باعث بهتر شدن شراسط فيزيكي بانوان شده است . با اين روش درمان بانوان مي توانند با رضايت كامل از زندگي زناشويي و ارتباط با شريك زندگي خود بهره مند شوند .

برچسب ها: , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۴:۵۰ | نويسنده : مهندس علي

تاثير يائسگي بر روابط جنسي و رفع علائم يائسگي با ليزر موناليزا

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

تاثير يائسگي بر روابط جنسي و رفع علائم يائسگي با ليزر موناليزا : هر خانمي كه در سن يائسگي است , از لحاظ جنسي مي داند كه از چه چيز هايي لذت مي برد . با بالا رفتن سن و شروع يائسگي تغييرات بسياري در زندگي آنها ايجاد مي شود . در ادامه تاثير يائسگي بر زندگي روزمره و روابط جنسي آشنا خواهيم شد با اين روند بيش از ۴۰% از بانوان با بالا رفتن سن و يائسگي از مشكلات جنسي و و واژن ( اتروفي واژن ) يا پيري واژن رنج مي برند . در حقيقت علت آتروفي واژن كاهش استروژن است . با مرور زمان ديواره ها واژن نازك تر مي شود . و به دنبال اين تغييرات , خاصيت ارتجاعي طبيعي و رساندن خون كاهش مي يابد .خاصيت لغزندگي واژن به دليل خشك وباريك شدن غشاء مخاطي محافظ واژن كاهش مي يابد . وقتي كه تعادل طبيعي اسيديته ( PH) ميحط داخلي بهم مي خورد , مي تواند سلامتي و عملكرد واژن را به چالش بكشد .

تاثير يائسگي بر روابط جنسي

تاثير يائسگي بر عملكرد جنسي

گذشتن از مرحله ي بلوغ خود وبدنتان چگونه تغيير پيدا كرد را به ياد بياوريد . مرحله اي كه احساس مي شد كه هر چيز از حالت طبيعي خود خارج شده است . در برخي موارد هم يائسگي به اين حالت باشد . با متحمل شدن بدن به افزايش تغييرات در بيشتر موارد تاثير زيادي دارد . كه احتمال دارد تاثير منفي بر تمايل و ارضاي جنسي , شامل اين تغييرات مي باشد . امكان دارد در دوره يائسگي بانوان برخي از مواردي كه در زير اشاره شده تجربه كنيد .

كاهش يافتن تمايل جنسي

ترس از دست دادن ميل جنسي , يكي از نگراني هاي بزرگي كه بيشتر زنان در دوران يائسگي با آن مواجه هستند . كمبود استروژن باعث سرد مزاجي زنان در طول يائسگي مي شود , اين مي تواند عملكرد جنسي زنان را در دوران يائسگي تغيير دهد . زناني كه دچار يائسگي هستند در طول يائسه بودن متوجه مي شوند كه همچون گذشته به آساني وراحتي تحريك نمي شوند . و در مقابل لمس و نوازش حساسيت كمي نشان داده و علاوه بر اينكه باعث ايجاد تغييرات احساسي كه غالبا به همراه يائسگي مشود , مي تواند تمايل جنسي را كاهش دهد .

مثلا : گشادي واژن مي تواند علاقه ي يك زن به رابطه جنسي را كاهش داده و ناتواني در تحريك شدن را افزايش دهد . روش هاي متفاوتي براي درمان سرد مزاجي زنان وجود دارد . كه با استفاده از درمان با ليزر مونا ليزا تاچ مي توانيد باعث از بين رفتن اين احساس شده واز ناراحتي هايي كه از بي ميلي جنسي شما را تحت تاثير قرار داده رهايي يافته و يك بار ديگر همچون گذشته از نزديكي با همسر خود نهايت لذت را ببريد .

افزايش خشكي واژن

يائسگي باعث مي شود نغييراتي در سطوح استروژن ايجاد شود . استراديول , شكل فعال استروژن در مرحله ي پيش يائسگي , با افت مواجه شده واسترون به منبع اصلي استروژن تبديل مي شود . استرون شكل تضعيف شده ي استروژن است . كه به علائم و نشانه هايي كه به يائسگي مربوط مي شود منجر مي شود . اين فرايند مي تواند باعث افزايش خشكي واژن شده و رابطه ي جنسي را هر چند به مدت كوتاه لذت بخش تر كند .

احساس درد در هنگام نزديكي

۱۷ الي ۴۵ درصد از بانواني كه در دوران يائسگي نزديكي داشته اند احساس درد را گزارش داده اند . اين احساس مي تواند به دليل افزايش يافتن خشكي واژن و يا نازك شدن بافت آن باشد . همين طور مي تواند اين احساس از ناراحتي خفيف تا احساس درد شديد در حال تغيير باشد .

تعريق شبانه و گر گرفتگي

اين دو مي تواند بر عكس آرامش و رابطه ي خاص عاشقانه باشند . علائمي همچون احساس گرماي شديد و غير قابل تحمل , غالبا با تعريق همراه بوده و مي تواند حتي احساس ترس از قرار داشتن در مكانهاي بسته نمايان مي شود . در كل گر گرفتگي در بانوان يكي از شايع ترين عوارض در سن يائسگي مي باشد .

پريود هاي نامنظم

اين فرايند باعث مي شود كه زمان داشتن يك رابطه ي جنسي ناگهاني دشوار باشد .

بي اختياري ادراري استرسي

اين مشكل گاهي اوقات در هنگام رابطه ي جنسي و يا در هنگام رسيدن به اوج جنسي مي تواند ايجاد شود .

چه راه هايي كه براي درمان علائم و نشانه هاي آزاردهنده در يائسگي وجود دارد ؟

اين مرحله از درمان با اينكه به بالاترين ميزان داشتن انظباط شخصي نيازدارد ولي مقدار خطر در اين مرحله خيلي كم بوده و يا به عبارتي بسيار ايمن است . در بيشتر مواقع , بعضي از تغييرات جزئي در سبك زندگي , باعث مي شود , مزيت هاي بزرگي در مبارزه با نشانه هاي يائسگي و در به دست آوردن سلامتي سطح بالايي , در اختيار فرد قرار دهد .
روش هايي كه باعث كاهش استرس مانند يوگا و يا مديتيشن , همراه با ورزش هاي دقيق و بسيار منظم و رژيم غذايي قابل بهبود يافته مي تواند يك درمان طبيعي بسيار مناسب وايده الي باشند . علي الخصوص رژيم غذايي كه مي تواند بهترين راه حل اين بحران لقب بگيرد . مطالعات حكايت از اين دارند كه رژيم هاي غذايي كه داراي مواد غذايي كه باعث افزايش سطح استروژن ( همانند سويا ,سيب , يونجه , گيلاس , سيب زميني , برنج , گندم وسيب زميني شيرين ) درمان هاي طبيعي بسيار مناسب و تاثير گذاري براي يائسگي به شمار مي آيند .

طب جايگزين

اين مرحله از چندين نوع متفاوت درمان تشكيل مي شود . مهم ترين نوع درمان بهره بردن از تكميل كننده هاي گياهي مي باشد . ولي با اين حال امكان دارد بانوان علاوه بر اين درمان از ساير تكنيك هاي درمان دوره ي ياسه , همچون طب سوزني , بيوفيدبك , ماساژ , يا آرماتراپي نيز تمايل داشته باشند . كه همه ي اين درمان ها قابل قبول بوده و تاثير گذار مي باشند .
درمورد تكميل كننده هاي گياهي , دو نوع گياهي كه براي درمان نشانه هاي يائسگي استفاده مي شود كه عبارتند از : مكمل هاي گياهي فيتو استروژنيك و مكمل هاي گياهي تنظيم كننده هورمون .
معمولا موثرترين راه استفاده تركيبي ار روش ها مي باشد . به احتمال زياد تغيير در روش زندگي بهمراه استفاده از طب جايگزين مناسب ترين درمان براي يائسگي خواهد بود . ولي با اين حال علائم يائسگي در برخي زنان آنقدر شديد مي باشند كه درمان جدي تري را مي طلبند .

جراحي و داروها
بيشترين خطر و گاها هزينه ي بيشتر در انجام مرحله ي سوم درمان يائسه وجود دارد . بيشترين درمان داروي براي ازبين بردن نشانه هاي يائسگي كه امروزه رواج يافته , هورمون درماني ( HRT ) است . با اينكه امكان دارد اين روش يك درمان سريع و قدرتمند براي مبارزه با نداشتن تعادل هورموني باشد , ولي متاسفانه باعث ايجاد عوارض جانبي جدي و افزايش خطر ابتلا به انواع گوناگون سرطان ها را در بين بانوان مي شود .

ليزر موناليزا تاچ , راهي مطمئن وايمن براي درمان تمامي نشانه هاي يائسگي

ليزر موناليزا تاچ يك روش پزشكي ليزري مي باشد كه به عنوان مناسب ترين روش براي درمان عوارض يائسگي همچون :خشكي واژن و احساس درد در مواقع نزديكي , بدون هورمون يا جراحي شهرت يافته است . مراجعه كننده با تقبل هزينه ليزر موناليزا تاچ با تسريع فرايند باز يافتن تعادل مخاط قسمت تناسلي به صورت ايمن و كاملا بدون درد , وتوسط روش هايي شبيه , تكنيك هاي كاهش سرعت پيري پوست صورت , با تاثيرات منفي ناشي از يائسگي در رابطه هاي جنسي ممانعت مي كند .

موناليزا تاچ چگونه عمل مي كند؟

ليزر جوانسازي واژن يا ليزر موناليزا تاچ موجب مي شود كه توليد كلاژن در بافت تحريك شده , و ناحيه ي مورد درمان ( ناحيه ي هدف ) را درمان كرده و دليل بازگرداندن جريان خون به حالت مناسب قبلي مي باشد . ليزر واژن به هدف تسريع در تجديد حيات محافظ واژن , درون كانال واژن قرار گرفته و به طرف بافت مسطح وعميق تنظيم مي شود . با نفوذ كردن پرتوهاي مكسر به ناحيه كوچكي از بافت و ايجاد زخم هاي كوچك و جزئي در لايه ي ايپيتليال مخاط واژن , و باعث مي شود فعاليت هاي عروقي سرعت بيشتري پيدا كنند . سه بار اعمال ليزر در دوره ي نخست درمان كه ۶ هفته بين هر كدام فاصله ضروري است قرار بگيرد . توصيه شده كه پس از تكميل بلافاصله يك درمان سالانه براي تثبيت سلامتي واژن در نظر گرفته شود . روند بهبودي چشمگيري در بسياري از بانوان پس از دوره هاي نخست و دوم تجربه شده است . ولي دركل براي اينكه يك نتيجه ي مطلوب كسب شود , روند سه دوره ي درمان الزامي است .

برچسب ها: , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۲:۱۳ | نويسنده : مهندس علي

كاشت مو به روش SUT , جديدترين روش كاشت مو در تهران و ايران

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

كاشت مو به روش SUT , جديدترين روش كاشت مو , بهترين روش كاشت مو در تهران و ايران , متخصص كاشت مو به روش sut , هزينه و قيمت كاشت هر تار مو با روش sut : علل زيادي مانند زمينه ارثي، تغييرات هورموني، استرس و كم‌خوابي، كم‌خوني، كمبود ويتامين‌ها و مواد معدني مورد نياز مو ، رژيم‌هاي غذايي يا حذف برخي غذاها از وعده‌هاي غذايي، برخي بيماري‌ها مثل كم‌كاري تيروئيد و… باعث ريزش مو ميشوند و در وصورتي كه ريزش مو شديد شود بايد به فكر درمان لن باشيم يكي از اين درمان ها كاشت است كه روش هاي مختلفي دارد در بخش ميخواهيم كاشت مو به روش SUT را بررسي كنيم.

كاشت مو به روش sut

در كاشت مو به روش sut مانند ساير جراحي ها ديگر احتياجي به تيغ جراحي، بيهوشي، به جا ماندن اسكار، برش نيست و هيچ گونه عوارضي ندارد ؛ ما مي توانيم، به وسيله، دستگاههاي تمام خودكار تحت نظارت متخصصان ماهر، برداشت و كاشت مو را تا ۱۴۰۰۰ هزار تار موي واقعي، كه ۳ برابر نسبت به روشهاي قديمي است را انجام دهيم .و نتيجه فوق العاده اي دارد.

در اين روش جديد شما شاهد خط رويش خيلي طبيعي و تراكم خيلي بالا هستيد، تا جايي كه هيچ كس قادر به تشخيص كاشت زنده و كاشت موي طبيعي شما نيست. ديگر مانند روش هاي سنتي (FIT) و (FUT) احتياجي به جلسه هاي مكرر، شاهد زمان طولاني برداشت و كاشت مو و خستگي بيمار نيستيم.و اين كاشت بسيار راخت انجام ميشود.

كاشت مو به روش SUT مزيت و برتري زيادي نسبت به ساير روش ها دارد كه به برخي از ان ها اشاره مي كنيم.

در اين متد مي توانيم، تراكمي سه برابري نسبت به روش هاي سنتي (FIT) و (FUT) را انجام دهيم. كه كاشت۱۴۰۰۰تار مو را در يك جلسه شاهد هستيم، همينطور لازم بذكر است اين روش به روز ترين متد روز امريكا واروپا است.همچنين يكي ديگر از برتري هاي اين روش، بدون جراحي، خونريزي و درد، آن است شاهد هيچ گونه اسكاري چه در بخش برداشت و چه در بخش موهاي پيوند زده شده نيستيم.

مزاياي كاشت مو به روش sut

از برتري هاي اين روش طبيعي بودن خط رويش ، مهندسي آن به وسيله تيم مجرب كاشت مو ، تراكم بالاي مو در اين روش ، انجام آن در يك جلسه ومشاهده كردن موهاي پيوند زده شده بعد از كاشت موي طبيعي كه بصورت يك سانتي است. همينطور در روش كاشت موي (SUT ) از بين رفتن فوليكول هاي برداشت شده به صفر مي رسند. زيرا طي يك فرآينده برداشت و فريز كردن فوليكولهاي موي شخص تمامي برداشت سالم مانده و به وسيله متخصص بصورت خيلي ظريف و با دقت بالايي در محل مورد نياز پيوند داده مي شوند، پس از انجام كاشت مو، به وسيله دستگاهاي ليزري اين مركز، تحريك و رشد سريع مو، تقويت ورشد مجدد مو ها شخص را نيز شاهد هستيم روش (SUT ) موفق ترين روش كاشت مو بوده، و ميزان تراكم مورد نياز ، توضيح داده شده به وسيله مشاوران اين مركز با نرم افزارهاي خاص به بيمار نشان داده مي شود.

در يك جلسه چند تار مو مي توان با روش sut كاشت؟

جواب اين سوال را نمي توان به طور دقيق داد هر چه تراكم ميزان موهاي پشت سر شخص بيشتر باشد، تعداد واحدهاي فوليكول مو نيز بيشتر مي‌شود. احتمال دارد مويي كه از پشت سر برداشته مي‌شود تك دانه و يا چند دانه‌اي باشد.

به نوع فرد بستگي دارد مثلا اگر از يك شخص هزار مو برداشت كنيم، به همان تعداد مي‌توان كاشت. ولي اگر موهاي شخص چهارتايي باشد به ۴ هزار تار مو ارتقا مي‌يابد. به طور كلي با روش هاي متداول (FIT) و (FUT) در ۳ روز پشت سرهم بيشتر از ۶ تا ۷ هزار تار مو نمي‌توان براي اشخاص كاشت. يكي ديگر مشكلات روش هاي سنتي است. همينطور در اين روش هاي متداول تكرار جلسه هاي كاشت و خستگي بيمار و در نهايت تراكم كم موهاي پيوند زده شده را شاهد هستيم. اما با روش (SUT ) شخص مورد نظر كاشت مو مي تواند، تجربه اي كاملاً بدون درد و خستگي و تراكمي بالا را تجربه نمايد.و به نتيجه مطلوب خواهيد رسيد.

چه نوع دستگاه كاشت مويي براي اشخاص بهتر است؟

با كمال تاسف بسياري از كاشت مو ها را غالبا تكنسين هاي تجربي انجام مي دهند، و پزشكان فقط ناظر عمل كاشت مو هستند. اما در روش( SUT) كه انجام اين روش به وسيله متخصصان پوست و مو را شاهد هستيم . امروزه ۹۹ درصد از كلينيك هاي كاشت مو به دليل دارا نبودن تجربه و اخذ مدارك لازم و دارا نبودن مهارت در اين باره و نبود دستگاهاي پيشرفته و مدرن نمي توانند روش هاي تازه را در ايران به حالت سخت افزاري انجام دهند. بلكه تنها از هولدرهاي دستي (بردارنده فوليكول مو ((Fit) استفاده مي‌كنند. ماندن اسكار در پشت سر شخص با روش (Fut) كه در نهايت سبب بجا ماندن حفرهاي پيوند زده شده و تراكم كم موهاي پيوند زده شده را شاهد هستيم.

با كمال تاسف تبليغات زيادي در باره كاشت مو انجام شده است. كه تعداد خيليي از اين مركزها تجربه كافي در اين كار ندارد و فاقد متخصص، دستگاهاي لازم، استريل و مجوزهاي قانوني هستند. شما عزيزان دقت زيادي در اين باره بايد داشته باشيد زيرا كه برداشت غير حرفه اي از بانك موهاي شما ، جبران و انجام دوباره آن خيلي مشكل است.

در فاز اول مهندسي، خط رويش شخص يا همان ( Hair line) است و بعد برداشت و كاشت آن با دستگاهاي تمام خودكار را شاهد هستيم. كه اين خود كيفيت بالايي درخط رويش و تراكم بالاي ۱۴۰۰۰تار مو در يك جلسه به بيمار مي دهد. در نهايت رضايت كامل بيمار و نزديكان شخص را به دنبال دارد.

اما نكات زيادي وجود دارد كه فرد بايد بعد از كاشت مو به آن ها توجه كند :

 1. پس از انجام كاشت مو فقط در دو تا سه هفته اول از ورزش هاي سنگين دوري كنيد.
 2. شستشوي منطقه پيوند زده شده فقط تا دو هفته اول بايد خيلي آرام باشد، بعد از اين مدت به طور كامل ديگر مو احتياجي به مراقب خاصي ندارد و مو‌ها رشد پيدا مي‌كند، به طوري كه حتي بعد از رشد كاملاً قابل اصلاح نيز هستند.و دقيقا مانند موي طبيعي است.

و اما يك توصيه براي كساني كه مي خواهند كاشت مو داشته باشند

كساني كه قصد انجام كاشت مو را دارند حتما بايد تحت نظر متخصص مربوطه اين عمل را انجام دهند تا بعد از عمل دچار مشكل نشوند و به نتيجه مطلوبي برسند به همين دليل بايد تحقيق كنند اين كا را در كلينيكي انجام دهند كه رزومه خوبي داشته باشد .

برچسب ها: , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۹:۱۹ | نويسنده : مهندس علي

كاشت مو به روش HRT , قيمت و هزينه كاشت هر تا ر مو به روش hrt در تهران و ايران

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

كاشت مو به روش HRT , قيمت و هزينه كاشت هر تا ر مو به روش hrt در تهران و ايران :  كاشت مو به روش HRT يكي ديگر از چندين روش هاي كاشت مو است كه ويژگي هاي فوق العاده اي دارد ما اينجا مي خواهيم تفاوت كاشت مو به روش HRT با كاشت مو به روش نانو ارگانيك را بررسي كنيم.

كاشت مو به روش hrt

اگر درباره كاشت مو در اينترنت جستجو كنيد حتما با اصطلاحات مانند : كاشت مو نانو ، كاشت مو نانو ارگانيك ، كاشت مو نانو سنتر ، كاشت مو نانو هكس ، كاشت مو HRS ، كاشت مو SUPER HRS و … مواجح خواهيد شد .

كاشت مو به روش HRT تنها روش استاندارد كاشت مو است كه تا كنون در ايران و كشورهاي اروپايي و امريكا معرفي شده است و به تاييد رسيده است اما چرا اين روش تنها روش استاندارد كاشت مو است و تفاوت هاي آن با ديگر روش ها چيست؟

 1. در كاشت مو به روش HRT تراكم موها كاملا طبيعي بوده اما روش هاي كاشت موي طبيعي ديگر حالت و شكل كلاه گيسي خود را حفظ كرده اند. زياد طبيعي به نظر نمي رسند.
 2. در كاشت مو به روش HRT از شبكه هاي نازك شبيه سازي شده از پوست سر استفاده مي شود ولي در روش هاي ديگر كاشت مو از تورهاي سفيد رنگ به عنوان بيس و پايه كار استفاده ميكنند كه زياد مناسب نيست.
 3. در كاشت مو به روش استاندارد HRT خط رويش و خط فرق بسيار عالي و با ظرافت زيادي كار مي شود ولي در بقيه روش هاي كاشت مو حالت خطي و عروسكي خط رويش و خط فرق وجود دارد.و بعضي از ان ها عوارضي هم نيز دارند.

عباراتي مانند كاشت مو به روش نانو، كاشت مو به روش نانو ارگانيك ، كاشت مو به روش نانو هكس ، كاشت مو نانو سنتر ، كاشت مو HRS كاشت مو SUPER HRS و … دروغ بسيار بزرگي هستند.

اما كاشت مو انواع مختلفي دارد كه به صورت زير هستند

۱- كاشت مو به روش BHT

در كاشت مو به روش FUT و كاشت مو به روش FIT موها از پشت سر برداشته مي شود كه به آن بانك مو ميگويين اما در موارد خاصي پيش مي آيد كه بانك مو فرد كم است و موهاي تكميلي را از صورت و بدن برداشت ميكنند اين روش كاشت مو را BHT مي گويند. و عوارض زيادي ندارد.

۲- كاشت مو به روش SUT

در اين روش كاشت مو تا ۱۴۰۰۰ تار مو را در يك جلسه كاشت مي كنند بدون عوارض ، بدون درد ، بدون خونريزي ، با تراكم بالا و با دستگاه خودكار انجام ميشود.

۳- كاشت مو به روش FIT

بعد از كاشت مو به روش FUT كاشت مو به روش FIT معرفي شده كه در آن فلپ برداري صورت نميگيرد اما در اين نوع روش كاشت مو هم نيز عوارضي مانند خونريزي ، درد ، نامنظم بودن كاشت كردن و … وجود دارد و بدون عوارض نيست.

۴- كاشت مو به روش FUT

يكي از قديمي ترين كاشت مو روش FUT است كه در آن فلپ از پشت سر برداشته ميشود. اين روش عوارضي مانند خط بخيه و جراحي و … دارد.

برچسب ها: , , , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۶:۰۳ | نويسنده : مهندس علي

درمارولر , دستگاه درمارولر براي جوانسازي پوست صورت و دست

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

درمارولر , دستگاه درمارولر براي جوانسازي پوست صورت و دست : درمارولر همانند شكل زير كه مي بينيد دستگاهي براي جوانسازي پوست است كه داراي ساختاري بسيار ساده است . همانطور كه مشاهده مي كنيد دستگاه درمارولر داراي يك غلطك مي باشد كه روي آن با سوزن هاي بسيار ظريف و تيزي پوشيده شده است . استفاده از دستگاه درمارولر براي جوانسازي و درمان برخي از بيماري هاي زيبايي پوست بسيار موثر مي باشد .

با حركت دادن درمارولر بر روي پوست , سوراخهاي بسيار ريزي در پوست ايجاد مي شود كه پوست براي ترميم خود و اين سوراخها اقدام به كلاژن سازي مي كند كه با شدت بيشتري اين كار صورت مي پذيرد در نتيجه در مدت زمان اندك پوست جوان رشد مي كند و قابل لمس است.

درمارولر

نكته قابل توجه در استفاده از دستگاه درمارولر اين است كه نتيجه و اثر بخشي آن به نسبت سادگي اش حتي از دستگاه هاي گران قيمت مانند ميكرونيدلينگ و درماپن نيز بيشتر است از اين رو متخصص پوست و مو و زيبايي اكثرا به استفاده از درمارولر براي جوانسازي پوست دست و صورت توصيه مي كنند .حتي خود نيز در كلينيك زيبايي خودشان از اين دستگاه بهرمند هستند.

عملكرد درمارولر

عملكرد درمارولر بدين شكل است كه با كشيدن بر روي پوست , سوزنهاي سري دستگاه بدون اينكه آسيبي به پوست وارد كنند منافذ ريزي را روي لايه سطحي پوست ايجاد مي كنند. به دليل ريز بودن منافذ در همان لحظات ابتداي بسته مي شوند ولي هدف استفاده از درمارولر ايجاد منافذ بر روي پوست نيست بلكه تحريك كردن پوست براي توليد كلاژن جديد است .با اين عمل پوست شروع به توليد كلاژن هاي زيادي مي كند كه موجب جوانسازي و ترميم پوست مي شود.

دستگاه درمارولر

براي اينكه سرعت بخشيدن به مدت زمان درمان با درمارولر بر اساس تشخيص متخصص پوست و مو از كرم ها و سرمهاي پوستي استفاده شود .

موارد استفاده از دستگاه درمارولر

 1. يكپارچه سازي پوست و كاهش منافذ باز پوست
 2. درمان اسكار و آكنه
 3. جوانسازي پوست با افزايش توليد كلاژن پوست
 4. بهبود و رفع چين و چروك صورت
 5. درمان و رفع اسكارهاي سوختگي و يا جراحي
 6. رفع سلوليت
 7. كمك به رويش مجدد موها و كاهش ريزش مو
 8. بهبود ترك هاي پوستي ناشي از حاملگي و چاقي
 9. درمان و رفع گودي و لك هاي جاي جوش
 10. موجب شفاف و صافي پوست مي شود
 11. استفاده در درمان مزوتراپي لاغري براي نفوذ دارو به داخل پوست
 12. رفع فرو رفتگي هاي پوستي مانند : اسكار , آكنه , سالك و ساير زخم هاي پوست
 13. استفاده در درمان با PRP

رعايت برخي نكات در استفاده از درمارولر

 • بايد توجه داشته باشيد كه همانند مسواك درمارولر نيز يك وسيله كاملا شخصي است لذا نبايد به صورت مشترك استفاده شود . امكان انتقال بيماري پوستي در اين دستگاه بسيار زياد است.
 • قبل از اينكه از دستگاه درمارولر استفاده كنيد سطح مد نظر را كاملا و به صورت دقيق و صحيح ضد عفوني كنيد.
 • بر روي زخم باز و يا عفوني هرگز از درمارولر استفاده نكنيد.

***نكته

استفاده از درمارولر براي جوانسازي پوست صورت و برخي از نواحي حساس ديگر همانند ليزر هاي جوانسازي مي باشد. و اثري مشابه به ليزر دارد.

موارد منع استفاده از درمارولر

 • افرادي كه حساسيت به سوزن هاي فلزي دارند
 • بيماران ديابتي
 • بيماراني كه داراي مشكلات انعقادي هستند
 • افرادي كه سابقه تبخال دارند
 • وجود زخم عميق و يا عفوني در محل درمان
 • افراد مستعد كلوئيد و اسكار هيپرتروفيك

طريقه استفاده از دستگاه درمارولر براي جوانسازي پوست

بايد توجه داشته باشيد كه درمارولر نيز همانند ميكرونيدلينگ داراي سري هايي با اندازه هاي متفاوت مي باشد . كه از ۰٫۲ ميلي متر گرفته تا ۲ ميليمتر موجود مي باشد. قبل از استفاده از دستگاه بهتر است كه محل مورد نظر را كاملا ضد عفوني كنيد همچنين بد نيست از داروهاي بي حسي موضعي نيز براي كاهش درد در محل درمان استفاده كنيد و در نهايت با استفاده از الكل محل را پاك كنيد .

***نكته

درمارولر را همانطور كه در بالا نيز اشاره كرديم هم مي توان به همراه دارو و سرم و يا ماسك هاي پوستي استفاده كرد و هم به تنهايي

ابتدا محلول يا كرم را روي پوست مي ماليم و بعد در ۴ جهت افقي ..عمودي ..مورب به راست و چپ غلطك را روي پوست ميكشيم. فشار وارد شده بر غلطك بسته به مشكل يا وضعيت پوست توسط پزشك تنظيم مي شود. هر منطقه ۱۰ بار بايد با غلطك ساييده شود . همزمان ميتوانيم مقدار سرم يا كرم را اضافه كنيم.

برچسب ها: , , , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۵۳:۳۰ | نويسنده : مهندس علي

مراقبت هاي بعد از ميكرونيدلينگ

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

مراقبت هاي بعد از ميكرونيدلينگ : بدون شك همه ي ما خواهان و طرفدار داشتن پوستي صاف و شفاف و جوان هستيم . پوست شل و افتاده اعتماد به نفس را كاهش مي دهد ، از طرفي با گذشت سن و دخالت يكسري عوامل محيطي از اين عارضه نمي توان فرار كرد . ولي خوشبختانه امروزه با وجود يكسري روش هاي جوانسازي از جمله ميكرونيدلينگ ديگر جاي نگراني در اين مورد وجود ندارد . ميكرونيدلينگ يكي از موثرترين و امن ترين روش ها در درمان مشكلات شلي ، افتادگي پوست است . در اين مقاله در مورد ميكرونديلينك و مراقبت هاي بعد از آن بيشتر صحبت مي كنيم .

مراقبت هاي بعد از ميكرونيدلينگ

اقدامات لازم بعد از ميكرونيدلينگ

مهم ترين و اصلي ترين اقدام بعد از درمارولينگ تراپي يا درمان با ميكرونيدلينگ انجام يكسري مراقبت هاي بعد از آن است. پوست بعد از درمان با ميكرونديلينگ ، حساس مي شود ، و شما بايستي به پوست خود بيشتر از قبل اهميت دهيد ، و در مورد روش هاي مراقبت بعد از درمان اطلاعات كافي داشته باشيد . با انجام مراقبت هاي لازم بعد از عمل ميكرونيدلينگ نتيجه ي حاصل بسيار رضايت بخش خواهد بود .

براي كسب نتيجه ي دلخواه و مطلوب از روند درمان ، شما بايستي در مورد اقدامات لازم بعد از درمان با درمارولر اطلاعات كافي داشته باشيد . چراكه براي كسب نتيجه ي مورد رضايت از ميكرونيدلينگ انجام مراقبت از پوست بعد از درمان ضروري است .

درمارولينگ تراپي يا درمان با ميكرونيدلينگ چيست؟

قبل از آشنايي با روش هاي مراقبت بعد از درمان ميكرونيدلينگ بهتر است با اين روش بيشتر آشنا شويم.

ميكرونيدلينگ يا درمان با استفاده از درمارولر  چيست ؟

ميكرونيدلينگ يك روش درماني جديد ، غيرتهاجمي و معمولا با درد بسيار مختصر و قابل تحمل براي جوانسازي پوست ، درمان آسيب هاي پوستي و بازسازي بافت هاي آسيب ديده است ، كه براي درمان و حل مشكلات پوستي نتايج بسيار مطلوبي دارد . ميكرونيدلينگ يك روش امن مي باشد ..  اين روش غلظت كلاژن موجود در پوست را افزايش داده و باعث صاف شدن پوست مي شود . ميكرونيدلينگ يك روش درماني بدون عارضه براي افزايش كلاژن پوست و در نتيجه جوانسازي پوست است .

اين روش با استفاده از درمارولر پوست را براي ساختن طبيعي كلاژن تحريك مي كند. در روش ميكرونيدلينگ با استفاده  از وسيله اي به نام  درمارولر در پوست سوراخ هاي ريزي ايجاد مي شود . و پوست با اقدام به ترميم اين سوراخ ها مقادير زيادي كلاژن و الاستين توليد مي شود . اين كار با افزايش ضخامت اپيدرم ، ضايعه هاي پوستي را درمان مي كند .

در روش درمارولر و با استفاده از ميكرونيدلينگ ميزان نفوذ مواد به پوست ۹۰ درصد مي باشد ، اين درحالي است كه در روش هاي سنتي، نفوذ مواد و داروها به پوست كمتر از ۳ درصد خواهد بود .  از روش ميكرونيدلينگ با استفاده از درمارولر براي درمان جاي جوش، جاي زخم، ترك هاي پوست، ريزش مو و بسياري از مشكلات پوست و مو استفاده مي شود .

اگر شما جز دسته افرادي هستيد كه مي خواهيد ، مشكلات پوستي خود را با ميكرونيدلينگ و درمارولر حل كنيد . پيشنها  ما به شما اسن است كه به كلينيك متخصص مراجعه كنيد . ميكرونيدلينگ يك روش كاملا امن و  خالي از عوارض مي باشد . شما همچنين مي توانيد اين روش درماني را در منزل هم انجام دهيد .

اقدامات و مراقبت هاي بعد از ميكرونيدلينگ

براي كسب نتيجه ي دلخواه از اعمل ميكرونيدلينگ ، ما به شما توصيه مي كنيم كه موارد زير را رعايت كنيد :

 • استفاده از كرم هاي موضعي و داروهاي آنتي بيوتيك .
 • استفاده از لوسيون و كرم هاي ضد آفتاب با حداقل .spf 30
 • ظاهر شدن التهاب و قرمزي در محل ميكرونيدلينگ طبيعي است ، شما مي توانيد تا برطرف شدن اين علائم از كرم ترميم كننده استفاده كنيد.
 • عدم استفاده از كرم هاي لايه بردار به مدت يك هفته .
 • عدم استفاده از حمام و سونا به مدت ۲۴ ساعت
 • عدم استفاده از لوازم آرايشي به مدت ۴۸ ساعت .
 • استفاده كنيد.spf 30 از لوسيون و كرم هاي ضد آفتاب با حداقل

شما مي توانيد بت مراجعه به يك كلينيك پوست و مو معتبر و انجام عمل ميكرونيدلينگ ، بسياري از ضايعه هاي پوستي و زيبايي خود را برطرف كرده و بعد از مدتي پوستي زيبا و شاداب و جوان تر داشته باشيد.

برچسب ها: , , , , , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۴۹:۳۰ | نويسنده : مهندس علي

كاشت مو در همدان , كلينيك كاشت مو در همدان , متخصص كاشت مو در همدان

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

كاشت مو در همدان , كلينيك كاشت مو در همدان , متخصص كاشت مو در همدان , هزينه و قيمت كاشت مو طبيعي در همدان , كاشت موي طبيعي زنان و مردان در همدان : افراد زيادي به دنبال كاشت مو هستند اما در كجا؟امروزه جوانان همداني بيشتر به دنبال كاشت مو در همدان هستند.و به يكي از مسايل مهم تبديل شده است.

كاشت مو در همدان


ابتدا بياييد كمي راجب شهر همدان بدانيم:

استان همدان يكي از استان‌هاي ايران است. مركز اين استان، شهر باستاني همدان است كه هرودوت تاريخ بناي آن را در سدهٔ هشتم قبل از ميلاد در دوران مادها به‌دست دياكو ذكر كرده است. مادها اين شهر را هگمتانه ناميدند و همدان صورت جديد هگمتانه است.استان همدان از لحاظ جمعيت، چهاردهمين و از لحاظ مساحت، بيست و سومين استان كشور محسوب مي‌گردد. جمعيت آن بر پايهٔ سرشماري سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۱٬۷۵۸٬۲۶۸ نفر بوده است.

مناسب ترين سرويس هاي كاشت مو در همدان

افراد زيادي دوست دارند سرويس هاي كاشت مو را در همدان دريافت كنند يا شايد خود شما هم به دنبال ان هستيد.ولي بيشتر افراد از نوبت‌هاي دراز و قيمت‌هاي گزاف خسته شده‌ايد؟همچنين نگران كاشت موي طبيعي خود مي باشند و به دنبال كلينيك يا مركز فوق تخصصي كاشت مو طبيعي هستند؟بهتر است بدانيد تنها چند كيلومتر در نزديكي شما كلينيك مو سرويس هاي ويژه‌اي را براي كاشت مو شما عزيزان در نظر گرفته است.

در كلينيك كاشت مو در همدان تخفيف ويژه‌اي را براي داوطلبان كاشت مو در همدان در نظر گرفته ميشود و خوشبختانه كه سالانه به خيليي از ساكنان همدان اين سرويس ها داده ميشود. براي كسب اطلاعات بيشتر كافي است با كلينيك مو تماس بگيريد و با رائه توضحيات راجع به نحوه آشنايي با سايت، از تخفيف ويژه استفاده كنيد.

هزينه و قيمت كشت مو در همدان

بيشترين سوالي كه مراجعه كنندگان ميپرسند اين است كه هزينه كاشت مو در ايران چقدر است؟ : هزينه كاشت مو در همدان و يا ساير شهرهاي ايران , بستگي به سابقه كاري و تجربه پزشك متخصص و تعداد گرافت هاي كاشته شده براي هر بيمار دارد . اطمينان داشته باشيد كسي كه براي كاشت مو زير نظر پزشك متخصص قرار مي‌گيرد، حدبسياري از كيفيت با هزينه معقول در انتظار اوست. هزينه كاشت موي طبيعي سر در قبال آنچه فرد بدست مي‌آورد (زيبايي، جواني، اعتمادبه‌نفس…) واقعاً اندك است.در كل گفته ميشود اين هزينه براي هر فرد متفاوت است.

كلينيك كاشت مو در همدان

خيليي از شهروندان ايراني نيازمند كاشت مو راهي كشورهاي همسايه مي‌شوند تا با قيمت‌هاي گزافي اين سرويس‌ها را دريافت كنند. درحالي كه كلينيك مو همدان سرويس هاي ويژه‌اي براي كاشت مو در ايران و شهرهاي گوناگون در نظر گرفته است و شما با كمترين هزينه مي‌توانيد مجددا زيبايي موهاي طبيعي خود را به دست آوريد.

هزينه كاشت مو به مولفه هاي گوناگوني همچون جنس پوست سر و مقدار طاسي مرتبط است و هزينه هر تار مو ۳۰۰ تومان بوده كه بسته به تعداد تار موي مورد نياز هزينه نهايي محاسبه مي‌شود. كه البته اگر شما هنگام مراجعه يا تماس با كلينيك مو نحوه آشنايي با اين كلينيك را سايت كلينيك مو معرفي نماييد از تخفيف ويژه مخاطبان آنلاين برخوردار خواهيد شد.

چگونه مي‌توانيد از سرويس هاي كاشت مو و ديگر سرويس هاي زيبايي كلينيك كاشت مو در همدان استفاده كنيد؟

كافي است با كارشناسان زيبايي ما تماس بگيريد تا به‌صورت مجاني اطلاعات لازم را در اختيار شما بگذارند و اين فرصت را فراهم آورند تا با حضور شما در همدان و انجام عمل زيبايي بار ديگر قادر باشيد زيبايي موهاي از دست رفته‌تان را برگردانيد.و موهايي كاملا طبيعي داشته باشيد.

كلينيك پوست و مو , كلينيك كاشت مو در همدان

كلينيك پوست و كاشت مو با بهتر كفيت كار خود را انجام ميدهد زيرا كلينيكي با پشتوانه محكم علمي, فناوري و تجربي است. متخصصان كلينيك پوست و مو به دقت و توجه كافي به سوالات شما كابران عزيز پاسخ خواهند داد.

برچسب ها: , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۳۸:۲۶ | نويسنده : مهندس علي

تناسب اندام با ليپوماتيك , پيكر تراشي | قيمت و هزينه عمل ليپوماتيك

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

تناسب اندام با ليپوماتيك , پيكر تراشي | ليپوماتيك : بدون شك همه ي ما خواهان داشتن اندامي متناسب هستيم . چرا كه تناسب اندام علاوه بر زيبايي ، سلامت جسماني را نيز در پي دارد . براي تناسب اندام روش ها و تكنيك هاي مختلفي وجود دارد . ليپوماتيك يكي از تكنيك ها و جراحي زيبايي موجود براي تناسب اندام مي باشد . با استفاده از ليپوماتيك مي توان به اندامي ايده آل رسيد . در اين مقاله قصد داريم در مورد ليپوماتيك براي تناسب اندام بيشتر صحبت كنيم .

ليپوماتيك


ليپوماتيك LIPOMATIC , پيكر تراشي

در رابطه با ليپوماتيك سوالات مختلفي مطرح است . از جمله ي اين سوالات اين است كه ، ليپوماتيك چيست ؟ ليپوماتيك چه عوارضي دارد ؟ ليپوماتيك نسبت به روش هاي ديگر چه برتري دارد ؟

ليپوماتيك يكي از آخرين دستاوردهاي ليپوساكشن براي كاهش وزن و سايز مي باشد . و جز موثرترين روش ها براي افرادي كه مي خواهند تناسب اندام داشته باشند ، به شمار مي رود . در واقع ليپوماتيك يك نوع دستگاه ساكشن چربي پيشرفته است ، كه با تخليه ي چربي هاي موضعي زير پوست تناسب اندام را حفظ مي كند . دستگاه ليپوماتيك ، كاملا مكانيكي بوده و اگر از اين دستگاه به درستي استفاده شود ، آسيب هاي پوستي و عضلاني ناشي از آن به حداقل مي رسد ، به خاطر همين به اين دستگاه ، دستگاه پيكر تراشي شده گفته مي شود .

در تكنيك به كار رفته در ليپوماتيك به اندازه اي دقيق و فوق العاده است كه آم را از ليپوساكشن متمايز كرده است . همچنين اين دستگاه بر ليزر ليپوليز و ساير دستگاه ها نظير بادي جت و اولترازد، برتري دارد . و نتايج عمل در حين جراحي براي جراح و بيمار قابل مشاهده است .

پيكر تراشي ليپوماتيك Lipomatic براي جداسازي سلول هاي چربي از محل اتصالات آن ها از امواج اينفراسونيك و ارتعاش (Vibration) و نوسان ثابت حول محوري (Nutation) استفاده مي كند و بدون تخريب سلولهاي چربي ، سلولهاي بافت چربي را سالم با عمل ساكشن از زير پوست خارج مي كند . از اين رو از سلولهاي خارج شده چربي توسط اين تكنيك مي توان مجددا به عنوان فيلر براي حجيم سازي گونه و صورت و يا ساير اعضاء استفاده كرد . چربي خارج شده با روش ليپوماتيك نسبت به چربي كشيده شده توسط ساكشن براي تزريق به عنوان فيلر با دوام تر بوده و تورم كمتري دارد و همچنين براي حجيم سازي روشي بسيار سالم تر نسبت به ليپوساكشن است .

كاهش سايز با ليپوماتيك

ليپوماتيك ، جز يكي از برترين روش ها براي تخليه ي چربي هاي موضعي زير پوست است ، در واقع و ويژگي اصلي اصلي ليپوماتيك، پيكرتراشي براي كاهش سايز بيمار مي باشد و در مورد كاهش سايز نتايج بسيار مطلوب و باور نكردني دارد .

ليپوماتيك جز روش هاي مناسب براي رسيدن به اندامي متناسب است ، در واقع ليپوماتيك، نوعي پيكرتراشي براي بهبود تناسب اندام و تغيير در سايز بيمار است و نه كاهش وزن .

توصيه ي ما به شما اين است كه قبل از اقدام به عمل ليپوماتيك با پزشك جلسه ي مشاوره اي را داشته باشيد ، پزشك متخصص با ارائه ي اطلاعات كافي در رابطه با اين موضوع ، به تصميم گيري شما كمك زيادي خواهد كرد .

با انجام عمل ليپوماتيك و رسيدن به اندامي متناسب ، فرد اعتماد به نفس بيشتري نسبت به ظاهر خود پيدا مي كند و بيمار از اين به بعد سعي مي كند ، با رعايت رژيم غذايي مناسب تناسب اندام خود را حفظ كرده و با كاهش وزن به فرم ايده آل اندام برسد .

امروزه ليپوماتيك، يكي از امن ترين و بي‌خطرترين روش‌هاي درماني موجود براي از بين بردن سلوليت‌ها و تجمع‌ چربي‌هاي اضافه در بدن است. و معمولا در طي يك جلسه مي توان به نتايج بسيار مطلوبي دست پيدا كرد . استفاده از اين روش براي رفع چاقي موضعي و تخليه بي‌خطر چربي‌هاي ناحيه پهلو، فيله پشت، بازو، سينه آقايان (در موارد ابتلا به ژنيكوماستي يا بزرگي سينه در مردان)، غبغب، ران و شكم، بسيار موثر باشد.

كاهش وزن با ليپوماتيك

روش ليپوماتيك در مورد افراد چاق يا داراي اضافه وزن روش مناسبي نمي باشد . در واقع روش ليپوماتيك براي افرادي كه در نواحي مختلف بدنشان مانند شكم، پهلو، بازو، ران، و…. داراي چربي اضافه هستند ، روش مناسبي مي باشد .

پيكر تراشي

با استفاده از روش ليپوماتيك در طي يك جلسه مي توان به نتايج مطلوبي دست پيدا كرد . و استفاده از اين روش در طول يك جلسه كاهش وزن ۳ الي ۴ كيلو را در پي دارد . نتيجه ي حاصل در طي يك جلسه ، انگيزه اي براي ورزش و داشتن رژيم غذايي مناسب خواهد بود و در نهايت وزن كاهش زيادي پيدا مي كند .

براي كسب نتيجه ي مطلوب و مورد رضايت رژيم غذايي مناسب و داشتن ورزش امري ضروري است .

مزاياي ليپوماتيك LIPOMATIC نسبت به ساير روشها

ليپوماتيك جز روش هاي موجود براي تناسب اندام مي باشد . اين روش يكسري مزايايي نسبت به ساير روش هاي تناسب اندام دارد . اين مزايا عبارتند از :

 1. در روش ليپوماتيك ، هيچ گونه چربي به صورت گلوله در زير پوست باقي نمي ماند ، و لايه چربي زير پوست در ليپوماتيك Lipomatic يكنواخت مي باشد .
 2. در روش ليپوماتيك با بستن گن به مدت دو هفته مي توان به نتايج مطلوب دست يافت . اين درحالي است كه ، در ساكشن سنتي به ۶ ماه و ليزر ليپوليز به ۲ الي ۴ ماه زمان نياز است . با اين حال براي بهتر جمع شدن پوست ، بستن گن ۳۰ الي ۴۰ روز توصيه مي شود .
 3. روش ليپوماتيك ؛ در مقايسه با ساير روش هاي ساكشن ، به ترابكولاهاي پوستي آسيب كمتري مي زند و در نتيجه جمع شدن پوست در اين روش بهتر مي باشد.
 4. روش ليپوماتيك با استفاده از يك بي حسي موضعي انجام مي شود ، و بيمار احساس درد ندارد . اين درحالي است كه روش هاي ديگر با وجود بي حسي موضعي براي كاهش درد بيمار به داروهاي آرام كننده و خواب آور و حتي بيهوشي خفيف نياز مي باشد .
 5. در روش ليپوماتيك تورم و ترشحات پس از عمل خيلي كم مي باشد و ترشح از محل ساكشن نهايتا ۳۶ ساعت به طول مي انجامد . اين درحالي است كه روش هاي ديگر ساكشن مدت ترشح طولاني تر است .
 6. عفونت در ليپوماتيك Lipomatic به ندرت رخ مي دهد ، و معمولا به محل انجام عمل بستگي دارد . توصيه مي شود كه ليپوماتيك در اطاق عمل بيمارستان يا مراكز جراحي محدود انجام شود .
 7. در روش ليپوماتيك ، احتمال آمبولي چربي در مقايسه با روشهاي ديگر ساكشن بسيار كم است و گزارشي در اين مورد ارائه نشده است .
 8. ليپوماتيك يك روش غير تهاجمي است ، و به به بستري شدن نيازي ندارد و بيمار بلافاصله بعد از عمل مي تواند با دستور پزشك معالج مرخص گردد.
 9. خستگي و كوفتگي پس از عمل در مقايسه با روش هاي ديگر ساكشن بمراتب كمتر است.
 10. گرچه جمع شدن پوست در ليپوماتيك در مقايسه با روش هاي ديگر بسيار بهتر صورت مي گيرد ، ولي در موارديكه شلي و افتادگي پوست، بر اثر زايمان هاي متعدد و وجود استريا هاي شديد يا كاهش وزن شديد، زياد باشد ، به عمل جراحي آبدومينو پلاستيف، ميني آبدو و بك ليفت نياز خواهد بود . با اينحال عمل جراحي پس از ليپوماتيك نسبت به بيمارانيكه با ليپوماتيك چربيهاي آنها تخليه نشده است، عمل محدودتر با برش كوچكتري خواهد بود و در بسياري از موارد ابدومينوپلاستي كه نياز به در آوردن ناف و تغيير محل ناف مي باشد، پس از عمل ليپوماتيك مي توان ناف را در جاي خود حفظ كرد و افتادگي پوست زير شكم را با برش محدودتري برطرف نمود، كه همان عمل ميني آبدو مي باشد.

تناسب اندام با ليپوماتيك و پيكرتراشي

ممكن است با وجود چربي ها فرد سلامت فيزيكي و جسماني مناسبي داشته باشد ، ولي تناسب اندام نداشته باشد . تجمع چربي در برخي از نواحي به دليل ويژگي هاي ارثي و خانوادگي مي باشد .

با روش ليپوماتيك مي توان چربي ها را از نواحي مشخص بدن خارج كرده ، به آن شكل داد تا تناسب اندام ايجاد شود ، و اعتماد به نفس فرد بالا برود .

همچنين روش ليپوماتيك براي از بين بردن چربي در نواحي زير استفاده شود :

 • ناحيه سينه
 • ران ها
 • شكم و پهلو
 • بازوها
 • باسن
 • ناحيه پشت
 • غبغب
 • ساق پا

چه افرادي كانديداي مناسبي براي ليپوماتيك هستند ؟

• افرادي كه توانايي ورزش كردن ندارند .
• افرادي كه دچار چاقي هاي موضعي هستند .
• افرادي كه تجمع چربي در بدن آن ها پراكنده نيست .
• افرادي كه مشكلات چاقي در يك ناحيه از بدن آن ها وجود دارد .

قيمت و هزينه انجام  عمل ليپوماتيك | پيكرتراشي

سوالي كه براي اكثر افراد خواهان انجام عمل ليپوماتيك براي تناسب اندام پيش مي آيد ، هزينه ي مربوط به عمل ليپوماتيك مي باشد . بايد بگوييم كه ، ليپوماتيك در طي يك جلسه انجام مي شود ، و در مقايسه با ساير روش هاي لاغري بسيار كم عارضه مي باشد . هزينه ي ليپوماتيك به موضع معاينه، ميزان چربي برآورد شود ناحيه مورد نظر، حجم چربي، هزينه هاي بيمارستاني و داروها و وسايل مصرفي و در نهايت تعداد جلسات لازم براي عمل بستگي دارد . و در نهايت پزشك با برآورد هزينه ها هزينه ي نهايي را به بيمار اعلام مي كند .

همچنين هزينه ليپوماتيك به مركز درماني هم بستگي دارد . و هزينه ي مربوط به آن در مراكز مختلف متفاوت است و هزينه ها به هزينه هاي درماني و تجربه پزشك بستگي دارد ، اما در حالت كلي قيمت متعادل براي ليپوماتيك از هر ناحيه اي دو ميليون تومان به بالا ميباشد.كه اين قيمت ليپوماتيك با توجه به حجم چربي معمولا متغير مي باشد.

برچسب ها: , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۶:۳۴ | نويسنده : مهندس علي

درمان ريزش مو با ليزر تراپي , ليزر درماني براي درمان ريزش مو | ليزرتراپي مو

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

درمان ريزش مو با ليزر تراپي , ليزر درماني براي درمان ريزش مو | ليزرتراپي مو روش هاي زيادي براي درمان ريزش مو وجود دارد و اين روش ها هم امروزه پيشرفت چشم گيري داشته اند.يكي از اين درمان ها كه يك شيوه درماني نوين و انقلابي براي درمان ريزش مو به شيوه غيرجراحي است ليزرتراپي مو با ليزر كم توان يا ليزر سرد (LLLT) است كه هم براي اقايان و هم براي خانم ها كه از مشكل ريزش مو رنج مبرند مناسباست و مي تواند نتيجه خوبي داشته باشد با انجام ليزرتراپي مو شما مي‌توانيد موهايي ضخيم‌تر، پرپشت‌تر و درخشان‌تر با ظاهري سالم و زيبا داشته باشيد.

درمان ريزش مو با ليزر

اما ليزرتراپي مو چيست؟

همان طور كه در مطالب بالا گفته شد ليزرتراپي مو يك شيوه غيرجراحي و يك تكنيك علمي براي درمان ريزش مو، كم پشت شدن مو‌ها و مشكلات مربوط به موي سر است. شيوه ليزرتراپي طي مطالعات و تحقيقات پزشكي مورد بررسي قرار گرفته و اثربخشي و ايمني آن به اثبات رسيده است. دستگاه‌هاي ليزرتراپي از ليزرهايي با سطح انرژي نوري و جريان كم كه خاصيت درماني دارند، براي رفع مشكل ريزش مو بهره مي‌برند. نحوه‌ي تاثيرگذاري ليزر بر فرايند رشد موها مشابه با بيوتراپي نوري است.

اين فناوري پيشرفته و نوين در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار گرفته است و پزشكان و متخصصان اين شيوه را دركنار روش هاي ديگري مانند محصولات ضد ريزش مو، داروهاي مسدود كننده‌ي DHT و محلول ماينوكسيديل، به عنوان يك شيوه موثر براي درمان ريزش مو مي‌دانند.

ليزرتراپي مو چگونه عمل مي‌كند؟

ليزر درماني مو : انرژي اشعه‌ي ليزر با استفاده از اصول علمي بيوتراپي نوري عمل مي‌كند. با تابش اشعه‌ي ليزر ، سلول‌هاي هدف آن را جذب كرده و بعد شروع به بازسازي خود مي‌كنند. اشعه‌ي ليزر در بافت‌هاي عمقي پوست سر نفوذ مي‌كند و باعث تحريك جريان خون در پشت سر و همچنين تحريك متابوليسم سلولي براي سنتز پروتئين مي شود. مطالعات باليني نشان داده‌اند كه فعاليت ميان سلولي و درون سلولي باعث شكسته شدن DHT (هورمون ديهيدروتستوسترون كه عامل ريزش مو است) مي شود و در نتيجه ريزش مو‌ها متوقف مي شود. براي آن كه بتوانيد عملكرد ليزر را به خوبي درك كنيد، در ابتدا بايد در مورد چگونگي رشد موها و جايگزيني آن‌ها و همچنين چرخه‌ي رشد موها اطلاع داشته باشيد.

متاسفانه با بالا رفتن سن، تعداد موهاي جديدي كه جايگزين موهاي قبلي مي‌شوند كم مي شود و ضخامت و همچنين رنگ موها كمتر مي شود و به همين دليل به تدريج موها كم پشت مي‌شوند و احتمال دارد قسمتي از سر دچار طاسي شود. بنابراين ريزش موها بخشي از چرخه‌ي طبيعي مو است و دليل طاسي شما ريزش مو‌ها نيست، بلكه اين موضوع است كه موهاي جديد جايگزين موهاي قبلي نمي شوند.اما چرخه مو چگونه است؟اينگونه است كه هركدام از موهايي كه در سر مي‌رويند تا چند سال رشد مي‌كنند و بعد مي‌افتند. بعد پياز‌ مو تا چند هفته استراحت مي‌كند و بعد دوباره موي جديدي از پياز شروع به رشد مي‌كند. اين چرخه در تمام طول عمر ما ادامه دارد.

ليزر درماني هرچه قدر درمان را سريع ‌تر شروع كنيد، به نتايج بهتري خواهيد رسيد.زيرا ليزردرماني باعث بازسازي پياز‌هاي مو و تقويت آن‌ها مي شود. اين تاثير ليزر باعث كم شدن فرايند پيشروي ريزش و كم شدن موها شده و حتي در مواردي فرايند ريزش و كم پشت شدن مو‌ها را برعكس مي‌كند و درواقع باعث پرپشت شدن و بازگشت موهاي از دست رفته مي شود. البته در صورتي كه پياز‌ي موها بميرند، ديگر امكان بازيابي آن وجود ندارد.

نور قرمز با تاثيرات درماني باعث بيشتر شدن جريان خون در سر مي شود و در نتيجه تعداد گلبول‌هاي قرمزي كه اكسيژن تازه و مواد مغذي را به پياز‌ي موها مي‌رسانند بيشتر شدن پيدا مي‌كند. نتيجه‌ اين كار شروع چرخه‌ي بازسازي در سر و پاكسازي مواد زائد در اطراف پياز‌ مو است. در نتيجه‌ اين درمان لايه كورتكس در ساقه‌ي مو ضخيم‌تر شده و لايه‌ي كوتيكل بسته مي شود كه اين امر باعث مي شود موي سر بسيار نرم‌تر و سالم‌تر به نظر بيايد و درخشندگي بيشتري داشته باشد. استفاده از ليزرتراپي در كنار درمان KLS و تجويز داروهاي خوراكي سبب مي شود كه ليزرتراپي نيز تاثيرات بهتري داشته باشد، چرا كه ليزرتراپي مو باعث بسته شدن كوتيكل مو مي شود. در صورتي كه همزمان با ليزرتراپي مو از نرم كننده‌هاي مو استفاده كنيد، موهاي آسيب ديده، موخورده‌ها و موهاي خشك به تدريج بهبود مي يابند.

مزيت هايي كه درمان ريزش مو با ليزر تراپي دارد چيست؟

 1. باعث تحريك فوليكول مو مي شود.
 2. فرايند ريزش مو را متوقف مي‌كند.
 3. تنها پس از يك جلسه‌ي درماني، جريان خون در سر را تا ۵۴ درصد بيشتر مي كند.
 4. كيفيت ساقه‌ي مو را بهبود مي دهد.
 5. باعث پرپشت شدن موها و نرم شدن و ضخيم شدن تارمو مي شود.
 6. ثابت شده است كه ليزرتراپي مو سبب رشد مجدد مو‌ها مي شود.
 7. باعث درمان خارش كف سر مي شود.
 8. براي اطمينان از صحيح بودن ميزان انرژي انتقال داده شده، انرژي ليزر را از موقعيت‌هاي مختلف به سر مي‌تاباند.
 9. باعث بازسازي آسيب ديدگي موها بر اثر رنگ و ديگر مواد شيميايي مي شود.
 10. قدرت مو‌ها و قابليت ارتجاعي آن‌ها را بيشتر مي كند.

آ يا مي توان به جاي كاشت مو ليزرتراپي كرد؟

افرادي كه داراي مشكل ريزش مو هستند يا مو هاي ان ها كم پشت شده است كانديد مناسبي براي اين روش درماني هستند. در مواردي كه پزشك متخصص با بيماراني رو به رو مي شود كه به دلايلي كانديد مناسبي براي عمل كاشت مو نيستند، انجام ليزردرماني قطعا پاسخ مناسبي براي درمان است. مواردي كه احتمال دارد بيمار براي انجام عمل كاشت مو رد صلاحيت شود عبارتند از:

 • زناني كه دچار ريزش مو و كم پشت شدن موها در تمامي مناطق سر خود شده‌اند و بنابراين نواحي كنار و پشت سر كه معمولا موهاي پيوندي از آن گرفته مي شود نيز دچار مشكل ريزش مو هستند و به همين خاطر احتمال موفقيت آميز بودن پيوند و كاشت موي طبيعي كم است.
 • بيماراني كه در مراحل اوليه‌ي ريزش مو هستند (يك تا ۷ سال از شروع ريزش موي آن‌ها مي‌گذرد) و هنوز تعداد زيادي از موها در قسمت جلوي سر در حال رشد هستند و بنابراين اين احتمال وجود دارد كه با انجام كاشت مو، موها وارد شوك شوند و يا به موها آسيب وارد شود و بنابراين فرايند ريزش موها در واقع شديدتر شوند.

نحوه انجام ليزر تراپي براي درمان ريزش مو چگونه است؟

بيماران در زير يك دستگاهي كه اشعه ليزر را ساطع مي‌كند، مي‌نشينند و در اين حين مي‌توانند كاملا آسوده باشند و تلوزيون تماشا كنند يا مجله بخوانند. اين زوش درماني تا اين حد ساده و راحت است!و اين عمل حدودا ۳۰ دقيقه طول ميكشد.

بعد از گذشت چه مدت مي توان نتيجه مناسب را گرفت؟

فوليكول مو براي شروع مجدد توليد مو به زمان نياز دارد و مدتي طول مي‌كشد كه ساقه‌ي مو از پوست سر عبور كند و تا حدي كه قابل رويت و تشخيص باشد، رشد كند. معمولا بعد از سه ماه از شروع درمان، بيمار اولين نشانه‌هاي اثربخشي ليزردرماني را مشاهده خواهد كرد و ظرف مدت زمان شش ماه به نتايج نهايي درمان خواهد رسيد.

با توجه به تحقيقاتي كه انجام شده بعد از ۲۰ جلسه‌ي درماني (۱۰هفته)، در ۹۲ درصد از بيماران رشد موها بيشتر شدن يافته بود و در ۹۸ درصد از بيماران فرايند ريزش موها تا حدود بسيار چشمگيري كند شده و يا متوقف شده بود. بعد از سي و ششمين جلسه‌ي درماني، در ۹۷ درصد از بيماران، تعداد موهاي سر حداقل ۲۰ درصد بيشتر شدن يافته و در ۸۹ درصد از بيماران، تعداد موهاي سر حداقل ۳۰ درصد بيشتر شدن يافته بود. به همين ترتيب ۵۷ درصد از بيماران رشد ۵۰ درصدي داشته و ۶۵ درصد از بيماران اظهار كردند كه نواحي طاسي سر آن‌ها كه به وضوح قابل مشاهده بوده است، بهبود يافته و كوچك‌تر شده است.

آيا درمان ريزش مو با ليزر شيوه ايمني است؟

بهتر است بدانيد كه اين روش داراي تمامي استاندارهاي بين المللي ايمني است و به عنوان يك دستگاه درماني “بدون خطرات چشمگير” محسوب مي شود و در بين ليزرهاي به كار برده شده در زمينه كازمتيك (پزشكي زيبايي) در كلاس IIIA قرار دارد.همچنين نوع ليزر مورد استفاده در اين شيوه، ليزر كم توان يا ليزر سرد (LLLT) است.

برچسب ها: , , , , , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
تاريخ : ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ | ۰۹:۲۳:۲۱ | نويسنده : مهندس علي

كاشت موي طبيعي بدون عمل جراحي

فهرست مطالب [نمايش فهرست]

كاشت موي طبيعي بدون عمل جراحي : ريزش مو و طاسي عارضه پوستي مي باشد كه باعث از بين رفتن زيبايي پيشين فرد ميشود. در چند دهه قبل براي درمان اين مشكل از كلاه گيس وتكه هاي مو استفاده مي شده اما امروزه با پيشرفت تكنولوژي از روش كاشت مو استفاده مي شود در اصطلاح پزشكي به كاشت مو بدون عمل جراحي باندينگ يا تجميع مو گفته مي شود .

كاشت موي طبيعي بدون عمل جراحي

كاشت موي طبيعي بدون عمل جراحي

براي اينكه بتوان با موي كاشته شده به روند زندگي طبيعي مانند خوابيدن ،دوش گرفتن ، ورزش كردن وشنا كردن ادامه داد بايد از فناوري ومحصولات امروزي و افراد با تجربه و متخصص بهره گرفت.براي درمان افرادي كه از ريزش مو رنج مي برند متخصصان از كاشت مو استفاده مي كنند .كاشت مو به صورت دستي انجام مي شود و زمان لازم براي كاشت بين ۸ تا ۱۲ هفته متغيير است در صورتي كه همه چيز با موفقيت پيش رود وكاشت موانجام شود اين مو به مدت تقريبا سه سال قابل استفاده است .

كاشت مو روشي براي درمان ريزش مو

تعريف ما از كاشت مو بدين صورت است كه:هرگونه اضافه كردن تارهاي موي خارجي به سر فرد بيمار كه دچار ريزش مو وطاسي شده است تا موهاي فرد بيماربه زيبايي اوليه و حالت طبيعي خود بازگردد. به عنوان نمونه از بافت مو، اكستنشن مو، تكه‌هاي مو، موي مصنوعي، كاشت مو بدون جراحي، موي مصنوعي، وساير موردهاي مانند آن مي توان نام برد. بايد در نظر داشت كه انواع وسيله هاي لازم براي كاشت مو مي‌تواند از موي طبيعي انسان، فيبرهاي مصنوعي يا تركيبي از اين دو مورد ساخته شده باشند. اين نمونه تار موها معمولاً رنگ مي‌شوند تا به اين ترتيب با رنگ طبيعي موي شخص يكسان باشند . براي رسيدن به اهداف درماني بيمار مي توان از وسايل وروش هاي مورد نياز ولازم استفاده كرد .

 

كاشت موي طبيعي با روش غيرجراحي

براي اينكه موي كاشته شده بر روي سر فرد بيمار قرار بگيرد وبه اصطلاح بچسبد بايد روي پايه اي قرار بگيرد .از جمله پايه هايي كه متخصصان بدين منظور استفاده مي كنند مي توان به موارد زير اشاره كرد :

۱- پوست ثانويه : پوست ثانويه نوعي پايه است كه بعد از قرار گرفتن روي پوست سر كل سطح را دربرمي گيرد و بدين ترتيب بخشي از حجم موي طبيعي فرد از ديد مردم مخفي مي ماند و وقتي بر روي سطح سر كشيده مي شود مشخص نيست وديده نمي شود . در زمان كشيدن اين پوشش بر روي سطح سر بايد شخص نهايت دقت را بكند تا دقيق باشد .همچنين اين پوشش توسط اشخاصي بايد استفاده شود كه در معرض عرق كردن دائمي نيستند چون عرق زير اين پوشش مي ماند و بوي بد مي دهد .اگر شخص استفاده كننده از اين نوع پوشش در اثر فعاليت يا چيز ديگري عرق كرد بايد اين پوشش برداشته شود وزير آن را با شامپو تميز كرد . براي اينكه استفاده از اين پوشش موفقيت آميز باشد بايد سطح سر به صورت كامل تراشيده شده وطاس شود .

۲- پوشش نايلوني نازك (fine nylon monofilament mesh) : پوشش نايلوني نازك هم تقريبا مانند پوست ثانويه بر روي سر غير قابل تشخيص است و ديده نمي شود اين نوع از پوشش به ‌طور خاص براي استفاده ورزشكاران و افرادي كه فعاليت زياد انجام مي‌دهند، مناسب مي باشد و در اين نوع مي توان سر رازماني كه پوشش در روي آن قرار دارد شستشو داد. بدين گونه اين پوشش تا ۵ روز مي تواند بر روي سر باقي بماند و در اين مدت سلامت سر حفظ شود و مشكل خاصي پيش نيايد البته به شرط اينكه سر زياد عرق نكرده باشد .

۳- علاوه بر دو مورد گفته شده پايه هاي ديگري بدين منظور ساخته شده اندكه نسبت به دو مورد بالا امكان تهويه بسيار مناسب تري دارند اما چون ظاهر طبيعي آنها نسبتا ضعيفتر است كمتر مورد توجه واستفاده قرار مي گيرند . از اين پوشش ها به عنوان نمونه مي توان از پوشش كورس (course mesh) نام برد .همچنين كساني كه مي خواهند از موي طبيعي خود به همراه موي مصنوعي جهت افزايش حجم مو استفاده كنند مي توانند از پوشش سيليكون به عنوان جايگزين براي پوشش هاي ساخته از پلي اورتان و پوشش هايي داراي منافظ خيلي بزرگ استفاده كنند .

كاربرد موي طبيعي و موي مصنوعي

افرادي كه مي خواهند كاشت مو انجام دهند بهتر است از موي انسان استفاده كنند تا طبيعي جلوه كند .چون موي انسان بيشترين شباهت را به موي طبيعي دارد .به خاطر اينكه موي انسان بيشترين شباهت را به موي طبيعي دارد، موي مصنوعي معمولاً براي اشخاصي استفاده مي گردد كه در ارتباط با حالت‌دهي به موي خود مشكل دارند. به هر حال موي مصنوعي نسبت به آب داغ و قرار گرفتن در معرض هواي خيلي گرم آسيب‌پذير است. با اين وجود، در حال حاضر برخي از انواع گران‌تر موي مصنوعي وجود دارند كه نسبت به گرما مقاوم مي باشند. توجه داشته باشيد اگر دوست داريد موهاي حالت داري داشته باشيد يا كاشت مو را رنگ كنيد، لازم است از موي انسان براي اين درمان استفاده كنيد.

تراكم

به تعداد ريشه هاي مو در هر اينچ مربع تراكم مو گفته مي شود .هر فردي درسنين مختلف داراي تراكم موي متفاوت است در حقيقت حجم مو بايد با توجه به سن فرد كاشت شود .در صورتي كه بيمار يك شخص مسن داراي موهاي نازك در كنار سر و پشت سر باشد، نبايد از موهاي داراي تراكم متوسط تا زياد براي كاشت موي طبيعي استفاده كند. اگر در زمان كاشت مو از تراكم مو ناصحيح استفاده شود نه تنها كاشت مو موفقيت آميز نمي شود بلكه زيبايي چهره فرد نيز برنمي گرددو ظاهر غير طبيعي براي فرد به وجود مي آيد .

خط موي جلوي سر

خط مو جلو سر منطقه اي از پيشاني گفته مي شود كه مو سر به آنجا ختم مي شود و در آنجا موي شخص نمايان مي گردد، در اين منطقه استفاده از كاشت مو براي سايرين مشخص مي شود . در واقع اگر شما بتوانيد موي خود را عقب داده و استفاده از كاشت موي خود را مخفي كنيد، اين معني را مي دهد كه كاشت مو به نحو خوب و موفقيت آميز روي سر قرار گرفته است . در اين شرايط شخص از هر نوع پوشش بر روي سطح سر خود استفاده كرده باشد، لازم است از يك پوشش مخفي كننده براي اين منطقه از سر استفاده شود تا طبيعي جلوه كند. همچنين براي اينكه مو طبيعي ديده شود بايد خط رويش مومنظم ودر يك خط نباشد . به همين منظور است كه متخصصان همواره تلاش مي كنند در زمان كاشت مو خط رويش مو براي وسيله هاي ترميم خيلي صاف نباشد .از وسيله هاي ترميم آنهايي كه از بقيه نسبتا قوي ترنددر منطقه جلوي خود چند تا رو كوتاه دارند كه از زير پايه ابزار خارج شده وبه اين ترتيب لبه كاشت موديده نمي شود وپنهان مي ماند اين ابزارها با اينكه در پوشش مخفي كردن زياد موثر نيستند اما ماندگاري و ثبات بيشتري دارند .

چگونگي ايجاد يك خط رويش موي طبيعي و غيريكنواخت

براي اتصال پايه به سر از سه شيوه خاص گيره ،چسب ونوار استفاده مي شود در حال حاضر اكثر مورد هاي كاشت مو با استفاده از چسب يا نوار انجام مي شود .تحقيقات انجام شده ثابت كرده است استفاده از چسب يا نوار به عنوان وسيله اتصال پايه سبب ايجاد ظاهر طبيعي در هنگام كاشت مو مي شود .

مدت زماني كه پايه با استفاده از چسب يا نوار مي تواند بر روي سر بماند وخراب نشود حدودا يك ماه است .با اين وجود اكثر افراد براي سهولت در كارشان ترجيح مي دهند از نوارهاي روزانه استفاده كنند تا امكان جدا كردن ترميم از سر در زمان خواب يا فعاليت هاي ديگر وجود داشته باشد .

مهم ترين و خاص ترين مورد كاشت مو نحوه اتصال آن به سر است. همانطور كه گفته شد روش هاي مختلف براي اين كار وجود دارد كه باتوجه به شرايط هر شخص يكي از اين شيوه ها توسط متخصصان انتخاب واجرا مي شود .اگر مي خواهيد اطلاعات خود را در مورد كاشت مو طبيعي و نحوه انتخاب واستفاده از پايه بالا ببريد با سرويس مشاورين كلنيك ما ارتباط بگيريد .

كاشت موي طبيعي بدون عمل جراحي

نحوه مراقبت از كاشت مو

افرادي كه عمل كاشت مو انجام مي هند بايد بسيار از آن مراقبت كنند بدين منظور بعد از شستن مو هاي خود جداا از شانه زدن آن خودداري كنيد چون وقتي موهاي كاشته شده خيس هستند آن را شانه مي زنيد حجم زيادي از مو ها جدا مي شود و همچنين از سشوار زياد استفاده نكنيد تا مو هايتان عمر بيشتري داشته باشند.براي رنگ كردن اين موها هم بايد از رنگ مو داراي سطح پايين پر اكسيد استفاده كرد .

توصيه‌ هاي مهم در كاشت مو

 •  هميشه سعي كنيد موهاي خود را مرطوب نگه داريد. موي طبيعي به خاطر داشتن چربي ريشه آن حالت خود را حفظ مي‌كند. حال اگر مو از محل خود خارج شود، چون ديگر نمي‌تواند از چربي بدن استفاده كند، حالت طبيعي خود را از دست مي‌دهد. به همين خاطر همواره توصيه مي شود از محصولات خوب براي حفظ چربي كاشت مو و ايجاد ظاهر طبيعي استفاده گردد.
 • جهت خشك كردن كاشت مو حوله خشك را روي آن حركت دهيد.
 • در زماني كه موي سر شما حاصل از كاشت خارش پيدا كرد بجاي خاراندن با ضربه هاي سر انگشت اين نياز را برطرف كنيد .

هزينه ها كاشت موي طبيعي

امروزه كلينيك هاي زيبايي و كلينيك كاشت مو زيادي فعاليت دارند و از روش هاي درماني زيادي براي ترميم وكاشت مو استفاده مي كنند . اين كلينيك ها در فضاي رقابتي سالم ،سرويس هاي كاشت مو وزيبايي را با هزينه هاي ماهانه ارائه مي كنندو از شيوه هاي ترميم با هزينه كمتر براي بيماران بهره مي برند . اين شرايط به شما كمك مي كند فرآيند درمان را بدون نياز به پرداخت هزينه اوليه زياد شروع كنيد، اما كل هزينه درمان شما در اين شرايط ممكن است با توجه به هزينه ماهانه پرداخت شده و طول مدت استفاده از سرويس هاي درماني بيشتر يا كمتر از هزينه درمان يكباره باشد.

راه ديگري براي كاشت مو كم هزينه خريد كاشت مو بدون سرويس هاي ترميم و نگهداري مورد نياز است. به اين اساس شما مي‌توانيد در ادامه بابت نگهداري ترميم (معمولاً در فواصل ۴ تا ۶ هفته‌اي) فقط هزينه‌هاي نگهداري را پرداخت كنيد. با توجه به راه هاي مختلف درمان و بر اساس ميزان هزينه ها جهت انجام اين روش ها اشخاص مي توانند صحيح ترين روش درماني خود را انتخاب كنند .

برچسب ها: , , , , , , , ,ادامه مطلب
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ]